Son Haberler

Başbakan tartışmalara noktayı koydu

Başbakan Binali Yıldırım, tartışılan KHK ile ilgili son noktayı koydu, “hiçbir değişiklik olmayacak” dedi. 

Suudi Arabistan yolculuğu öncesi Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Yıldırım, son çıkarılan ve tartışmalara sebep olan KHK hakkında düşüncelerini dile getirdi.

“Bu konu birkaç gündür konuşuluyor. Ama bu konuşmaların hepsi boş” diyen Başbakan, “Sebebi şu: Ülkemizde bir 15 Temmuz darbesi oldu, 16 Temmuz günü de bastırılarak milli irade hakim hale gelmiştir. Şunu sormak istiyorum, bu görüşleri ifade edenler, özellikle CHP, darbeye karşı mıdır değil midir? Darbe zamanı millet sokağa çıkmış, resmi görevi olup olmayan, ülkesine sahip çıkan herkes, bu darbeye karşı koymuştur. Darbeye karşı koyan vatandaşlarımızın kanuni koruma altına alınmasından daha doğru bir şey yoktur. Buna karşı çıkmak demek, vatandaşlara ‘niye bu darbeye karşı çıktınız’ demektir. CHP belli ki darbe konusunda kafa karışıklığı devam ediyor. Ana muhalefet partisi böyle davranmakla şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyor” ifadelerini kullandı.

“DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAK

KHK’nın dilinde bir sorun olmadığını söyleyen Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü; “Hiçbir düzeltme yapılmayacak, dilinde falan da bir sorun yok. Düzenleme, 667-668’deki düzenlemedeki kullanılan hukuki terimlerin tamamen aynısıdır. Darbe zamanı yapılmış bu düzenleme hiç konuşulmuyor, ona yapılan küçük bir ilave, sivillerin de o darbede karşı koyan, darbecilerle mücadele eden sivillerin de korunmasını esas alan bir ilave yapılmıştır. O zaman gündem olmayan, sorun olmayan şey bugün neden gündeme taşınmıştır; bunu anlamak mümkün değil.”

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler