Son Haberler

Bursa’ya uçak fabrikası kurulacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da kurulacak uçak fabrikasının Yenişehir’e yapılmasının planlandığını açıkladı. 

Dünya Gazetesi’nin haberine göre Başkan Altepe, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamil ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

Ankara Yolu’ndaki yeni başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, Yenişehir’e yapılması muhtemel yatırımlar gündeme geldi. Başkan Altepe, Yenişehir’in yeni dönemde uçak fabrikasına sahip olacağını ifade etti. Bursalı Gökçen Grubu tarafından Almanya’da satın alınan uçak fabrikasının benzerinin yine aynı grup tarafından Bursa’da kurulacağını belirten Altepe, adresin yüksek ihtimalle Yenişehir olduğunu açıkladı.

İlçenin başta otomotiv test merkezi olmak üzere birçok konuyla Türkiye gündemine geldiğini hatırlatan Altepe, “Havaalanı, otomotiv test merkezi derken uçak fabrikası da Yenişehir’e nasip olacak herhalde” dedi. Uçak fabrikasının ardından sektörle ilgili yerleşimlerin de bu ilçede konuşlanmasının mantıklı olacağını kaydeden Altepe, “Slerleyen günlerde bu işin fakültesi de kurulur. Sektör birçok bileşeniyle bu güzide ilçemize yerleşmiş olur” diye konuştu.

Yenişehir Belediye Başkanı Çelik, ziyaretin anısına Başkan Altepe’ye çiniden vazo hediye etti. Ak Parti İlçe Başkanı Adnan Kamil de kozadan yapılmış Türk Bayrağı tablosu takdim etti.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası