Son Haberler

Canlı bombanın kimliği belli oldu

İstiklal Caddesi’ndeki saldırıda üçü İsrail, biri İran vatandaşı 4 kişiyi öldüren canlı bombanın kimliği belli oldu. Doğan Haber Ajansı, canlı bombanın kimliğini “IŞİD şüphelisi Mehmet Öztürk” olarak duyurdu.

Adli Tıp Kurumu, daha önce Mehmet Öztürk’ün Gaziantep’te yaşayan babasından alınan kan örnekleri üzerinde yaptığı DNA incelemesini tamamladı. Örneklerin tamamen uyuşması sonucu sonucu canlı bombanın 24 yaşındaki Mehmet Öztürk olduğu kesinleşti.

Baba N.Öztürk, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine oğluyla ilgili 2013 yılında kayıp başvurusu yaptıklarını, en son 3 ay önce Gaziantep’te görüştüğünü, bir daha da kendisinden haber alamadıklarını anlatmıştı.

Mehmet Öztürk’ün bazı akrabalarının  IŞİD’e yakın isimler olduğu ve poliste kayıtlarının bulunduğu iddia edilmişti. Baba N.Öztürk, 20 yıl önce Şehitkamil ilçesine bağlı köyünde evlendikten sonra Gaziantep’e yerleştiği ve fabrikalarda işçi olarak çalıştığı öğrenilmişti.

Doğan Haber Ajansı’nın geçtiği bilgiye göre, DNA eşleştirmesi sonucu dünkü Taksim saldırısının faili olduğu belirtilen canlı bomba M.Ö.’nün babası ve kardeşi Gaziantep’te gözaltına alındı.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası