Son Haberler

Coronavirüs havayolu şirketlerini de vurdu

Dünya genelinde 3 bin, İtalya ve İran’da ise 70’den fazla kişinin ölümüne yol açan corona virüs ekonomik faaliyetlere etkisini artırıyor. Azalan talep nedeniyle Avrupa’da havayolu şirketlerinin kazançları azaldı.

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerini corona virüs salgınından etkileniyor. Havayolu endüstri için en kötü ekonomik senaryo gerçekleşiyor. NTV’nin haberine göre Avrupalı patronlar Corona virüs salgınının ekonomik zararlarının gelecek haftalarda da devam edebileceği konusunda uyarıldı.

Ryanair, British Airways, easyJet corona virüsüne bağlı yolcu taşıma oranlarının maliyetlerine yansıdıklarını belirtti.

EasyJet CEO’su Johan Lundgren, ”Özellikle İtalya’nın kuzey kesminde taleplerini azaldığını gördük ve ülkenin diğer kesimlerine de sıçradı” yorumunda bulundu.

İLERLEYEN ZAMANDA İSTİKRAR SAĞLANACAK

IAG’nin sahibi Willie Walsh de geçtiğimiz hafta İtalya pazarında düşüşün fazla olduğunu belirtti. Walsh ayrıca geçen hafta İtalyan pazarında talepte çok belirgin bir düşüş olduğunu söyledi. Ancak talebin önümüzdeki haftalarda istikrara kavuşacağını sözlerine ekledi.

İtalya Avrupa’da corona virüs salgınında en çok etkilenen ülke konumunu koruyor.   

ACİL DURUM FONU

Confindustria’dan yapılan açıklamada, Avrupa’nın 4. büyük ekonomisi olan İtalya’da, gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYIH) ilk çeyrekte daralmasının beklendiği belirtildi.

Hükümet olarak İtalyan üretimi mallar için 716 milyon euroluk bir acil durum kaynağı ayırdıklarını açıklayan Di Maio, bunun şirketlere kredi ve doğru iletişim kampanyası için kullanılacağını bildirdi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası