Son Haberler

CW Enerji, Tekirdağ'da bir fabrikanın çatısına GES kurulumu gerçekleştirdi

ANKARA (AA) – CW Enerji, Tekirdağ'da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına güneş enerjisi santrali (GES) kurulumunu tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, CW Enerji, Tekirdağ'da bulunan bir fabrikanın çatısına 4 bin 645 kilovat peak (kwp) gücünde santral kurdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Üst Yöneticisi (CEO) Volkan Yılmaz, söz konusu santral ile fabrikanın yılda yaklaşık 2 milyon 183 bin kilogram karbon salımının önüne geçeceğini belirterek, "Santral, aynı zamanda temiz bir doğaya katkı sağlayarak yılda ortalama yaklaşık 330 adet ağacın kurtarılmasını sağlayacak." ifadelerini kullandı.

Yılmaz, temiz ve doğal enerji kaynağı olan güneş enerjisinin kullanımının yaygınlaşması için çalıştıklarının altını çizerek, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin farklı illerindeki hizmet noktalarımızda güneş enerji kaynaklarının kullanımına yönelik çözümler sunuyoruz. Fabrikalardan otellere, hastanelerden akaryakıt istasyonlarına kadar birçok yerde CW Enerji panelleri ile güneşten elektrik üretimine katkı sağlıyoruz. Güneş sayesinde çevreye zarar vermeden, ekonomiye katkıda bulunarak elektrik üretmek mümkün. Yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi, karbon salımını önlemede büyük fayda sağlıyor."

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası