Son Haberler

Denizbank’tan Moody’s’e cevap

Denizbank, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in “olası not indirimi için Denizbank’ı izliyoruz” açıklamasına yanıt verdi.

Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s’in, Denizbank’ın uzun vadeli kredi notunu aşağı yönlü izlemeye aldığı, bankanın ‘ba2’ seviyesindeki kredi notunu olası bir indirim için izledikleri açıklamasına Denizbank’tan yanıt geldi. Denizbank tarafından KAP’ta yapılan duyuruda, “Bankamızın NP olan kısa vadeli yerel ve yabancı para mevduat notları ile ba3 olan temel kredi değerlendirmesi notu (BCA) izleme kararından etkilenmemiştir” derildi.

İşte o açıklama:

“Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s 11 Mart 2016 tarihinde Bankamızın Ba2 olan uzun vade yerel ve yabacı para mevduat notları ile ba2 olan düzeltilmiş temel kredi değerlendirmesi (adjusted BCA) notunu olası bir düşüş için izlemeye aldığını duyurmuştur. Bankamızın NP olan kısa vadeli yerel ve yabancı para mevduat notları ile ba3 olan temel kredi değerlendirmesi notu (BCA) izleme kararından etkilenmemiştir.”

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası