Son Haberler

Dövizdeki yükseliş korkuttu

Dövizdeki tırmanış, bugün iyice hızlandı. Asya piyasalarında düşük işlem hacmiyle işlem gören Amerikan Doları Türk Lirası karşısında yükselişini sürdürerek 7 lira sınırını aştı.

Dövizdeki dalgalanma, hafta sonunda da devam etti. Dolar/TL kuru haftanın son işlem gününde 6,4 seviyesinde kapanmıştı.  Türk lirasının dolar karşısında değer kaybı bugün de devam etti. Analistlerin dolar kuruna ilişkin yıl sonu tahminleri 7 TL seviyesindeyken, dolar şu esnada 7 TL bandını aştı. Akşam saatlerinde uluslararası piyasalarda dolar, 7,20 TL seviyesini görürken Euro ise 8,04 TL seviyesinde işlem gördü. Türkiye saati ile 00:40 civarında uluslararası piyasalarda Amerikan Doları 6,86 TL, Euro ise 7,81 TL’yi buldu.

ERDOĞAN’DAN SANAYİCİLERE DÖVİZ UYARISI

Trabzon’da kanaat önderleri ve gönüllü kuruluşların temsilcileriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ekonomimize kur üzerinden uygulamaya konulan operasyonun da biz üstesinden geleceğiz. Türkiye’yi ve Türk milletini tehdit etmek hiç kimsenin, hiçbir devletin, hiçbir kredi derecelendirme kuruluşunun haddi değildir. Sanayicilerimize sesleniyorum; bankalara saldırarak, oralardan döviz alma yoluna gitmeyin. Bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değildir. Sanayicinin de görevidir, tüccarın da görevidir” dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası