Son Haberler

“Google’ın Türkiye’den yerel fatura kesmesi söz konusu olabilir”

Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu 2021 yılı ve sonrası için yerel olarak fatura kesme gibi girişimlerinin olabileceğini söyledi

Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu Türkiye’de temsilcilik açtıklarını bildirdikten sonra Bloomberg HT’ye değerlendirmede bulundu.

Keteloğlu’nun konuşmasında öne çıkanlar şu şekilde;

Biz şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde yerel yasa ve düzenlemelere uymak için özen gösteriyoruz. Google olarak You Tube’daki yasal düzenlemeleri takip ettik ve titizlikle değerlendirdik. Türkiye’deki içerik üretimini kullanıcılar için de ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bunun bilinci ve ilkelere bağlı kalarak, YouTube için yerel bir tüzel kişi atanma süreci başlamış durumda.

Bizim 2006’dan beri Türkiye’de ofisimiz var. Bizim yapığımız bu dönüşüm değişim bizim hala var olan şirketimizin yapısal olarak değişimi ile alakalıydı.

Türkiye’de büyük bir yapısal değişikliğimiz yok. Sadece burada 2006’dan beri faaliyet gösteren bir kurum olarak pazarın ihtiyacına yönelikte küçük değişimler yapabiliyoruz. 2021 yılı ve sonrasında da yerel olarak fatura kesme gibi girişimlerimiz olabilir. Türkiye’ye çok gelişen ve büyüyen bir Pazar olarak;

Türkiye’de dijital ekosistemin gelişimine yönelik mesela e ticaret ekosistemi oldukça genişliyor pandemi döneminde 2 katına çıktı. Belki 5 yıl içinde hedeflediğimiz büyümeyi belki burada 1 yıl içerisinde gerçekleştirebildik.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası