Son Haberler

“Hedefimiz, Orta Asya’ya açılmak”

Network data ve fiberoptik dalındaki çalışmaları ile tanınan AND Telekom, Orta Asya’ya açılmayı hedefliyor. Şirketin öncelikle girmek istediği ülke ise Türkmenistan.

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına hizmet veren AND Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Turan Mutlu, “Bilişim sektöründe iddialıyız” diyor.

Türkiye, son yıllarda bilişim sektöründe bir hayli önemli mesafe kaydetti. Ulusal ve uluslararası piyasalardaki potansiyeli keşfeden firmaların sayısı giderek artıyor. Devletin bilişim sektörüne getirdiği teşviklerle, birçok genç girişimci şansını bu alanda deniyor. Üniversiteler, kurdukları teknoparklar ile özellikle yazılım alanında iddialı girişimcilere kapılarını açıyor.

İşte bilişim sektöründe son yıllarda hızlı bir yükseliş içinde olan firmalardan biri de AND Telekom. Yönetim Kurulu Başkanı Turan Mutlu, hedeflerini ve projelerini Turcomoney’e anlattı…

-Şirketiniz ne zaman kuruldu? Bize hikayenizi anlatır mısınız?

Mutlu-1996 yılında başladığım iş hayatımda Network Data ve Fiberoptik ile bu dalından günümüze kadar profesyonelce çalışmış ve bu meslekte iyi bir noktaya kadar ulaştım. Bu sektördeki deneyimimi ve tecrübelerim ile sektörde kendi işimi kurmakla yeni iş hayatıma başlamış oldum.. AND Bilişim 2007 yılında kurarak sektörde iş veren olarak girmiş oldum ilerleyen süreçte 2. şirket olarak da AND Telekom kuruldu. Halen AND Telekom olarak işlerimize devam ediyoruz. Devamlı gelişen bu sektörde her yeniliğe dört elle sarılıp daha iyisi nasıl olur çabalarımız bu günkü noktaya gelmemizi sağladı. Firma olarak tüm müşterilerimize; konularında tecrübeli ekibimle hem mevcut network/elektrik altyapılarını ayakta tutmak hem de yeni oluşumları hayat geçirmek amacıyla 9 senedir hizmet veriyoruz.

NETWORK ALTYAPISI İÇİN TÜM HİZMETLER SAĞLANIYOR

Teknoloji alanında, daha çok network konusunda faaliyet gösteriyorsunuz. Hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Mutlu-Projelerimizde network altyası için gereksinim duyulan tüm uygulamaların yapısal altyapısı yapılıyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz.

– Fiber Otik

– Data (Cat5e,Cat6, Cat6e ve Cat 7 )

– Telefon santralleri ve çoklu telefon kabloları.

– UPS kurulum ve kablolama altyapısı.

– Elektrik şebekesi, pano ve altyapısı dizayn ve montajı.

– Sistem odaları projelendirme ve dizaynı.

– Şirketlerin mevcut sistemlerine 7/24 destek

– Sistem için gerekli aktif cihazların montaj ve desteği (switch, server ve PC) vb.

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda network (fiberoptik-data) elektrik altyapıları ve sistem odalarının her anlamda bakımlarını üstleniyoruz. Yeni oluşan firmaların sistem odalarını dizayn edip network altyapısı ile koordinasyonunu sağlayıp elektrik panolarından masalara kadar gelen bilişim bölümüne tam destek sağlıyoruz. Hatta talep doğrultusunda yeni oluşacak bir ofisin duvar bölmeleri dahil masa yapısını da kapsayan sistem odaları ve network/elektrik altyapıları ile birlikte anahtar teslim işlerde ekibimle yaptığım çalışmalar arasında.

 -Sizin bir de yazılım hizmetleriniz var… Bu konuda neler yapıyorsunuz?

Mutlu-Günümüzde yazılımlar şirketlerin otomasyon ve benzer bir çok sistem iletişimleri yazılım aracılığı ile yapılıyor. Şirketimiz yazılım tarafındaki yeri şirketlerin isteği üzerine istenilen yazılımları  paket yazılım olarak satışı ve desteği de sağlıyor.

İnternette geniş bant uygulaması giderek yaygınlaşıyor. Bu noktada fiber optik uygulamalar öne çıkıyor. Siz bu alanda neler yapıyorsunuz?

Söyleşinin devamını okumak için;

D&R’ın internet sitesinden

http://www.dr.com.tr/Dergi/Turcomoney/Kolektif/Ekonomi-Haber/Ekonomi-is-Dunyasi/urunno=0000000370911

Dijimecmua’dan (http://www.dijimecmua.com/turco-money/) okuyabilir, satın alabilir, abone olabilirsiniz.

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası