Son Haberler

III. Mevzuat Uyum Konferansı 8 Aralık’ta gerçekleştirilecek

Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) tarafından düzenlenen III. Mevzuat Uyum Konferansı, “Geleceği Şekillendiren Düzenlemeler ve Mevzuat Uyum” temasıyla kamu kurumları ve düzenleyici otorite temsilcilerinin de katılımıyla 8 Aralık’ta gerçekleşecek.

Mevzuat uyum fonksiyonunun etkili işlemesi ve geliştirilmesi konusunda rehberlik etmek, iyi uygulamaların savunuculuğunu yapmak ve mevzuat uyum profesyonellerinin yetkinliklerini geliştirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) tarafından bu amaçla pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor. Her yıl düzenlenen Mevzuat Uyum Konferansları da bu etkinlikler arasında yer alıyor.

III. Mevzuat Uyum Konferansı “Geleceği Şekillendiren Düzenlemeler ve Mevzuat Uyum” temasıyla 8 Aralık 2023 tarihinde İstanbul Levent’te bulunan Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

KONFERANSIN KONUŞMACILARI VE TARTIŞMA KONULARI

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) II. Başkanı Mehmet Verim ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever’in açılış konuşmalarıyla başlayacak etkinlikte aşağıdaki başlıklarda oturumlar gerçekleştirilecek.

 Aklamayla Mücadele ve Yaptırımlara Uyumda Yeni Yaklaşımlar

 Yapay Zekâ Düzenlemelerinin Geleceği ve Mevzuat Uyuma Etkisi

 Afet Riski Yönetiminde Mevzuatın Rolü ve Uyumun Önemi

 Dijitalleşme ve Siber Risklerin Yönetiminde Mevzuat Uyum ve Regülasyon Teknolojileri

 Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Mevzuat Uyum

 Denetim Komitelerinin Mevzuat Uyum Gündemi ve Mevzuat Uyumun Geleceği

Turcomoney Dergisi’nin medya sponsoru olarak yer aldığı konferansla ilgili konuşan Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Dergimiz yazarı Gürdoğan Yurtsever; “Mevzuat düzenlemelerine uyum sağlanması ve oluşabilecek uyumsuzluk risklerinin etkili bir şekilde yönetilebilmesi bakımından önemli bir işlev gören mevzuat uyum fonksiyonunun geliştirilmesi ve mevzuat uyum profesyonellerinin yetkinliklerinin yükseltilmesi amacıyla Mevzuat Uyum Derneği olarak konferans, seminer, webinar gibi çeşitli faaliyetler yürütüyoruz. Çalışma gruplarımızda birçok üyemiz gönüllü olarak görev alıyor ve çalışmalarımıza katkı sağlıyor.” dedi.

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde değiştiğini, iklim değişikliği ve afetler başta olmak üzere risklerin hızla arttığını ve düzenleyici kurumlara, mevzuata düşen sorumluluğun her geçen gün daha da arttığını belirten Yurtsever, “ Düzenlemeler, bir yandan yaşanan büyük dönüşümlerin ve artan risklerin ortaya çıkardığı boşlukları kapatmaya çalışırken bir yandan da geleceği şekillendirerek öncü rol oynuyor. Mevzuat uyum fonksiyonu ve mesleği, bu şekillendirme sürecine çok önemli katkıda bulunarak kritik bir rol üstleniyor. Düzenlemelerin geleceği şekillendirme sürecinde mevzuat uyum fonksiyonunun rolünün farklı konu başlıkları altında ele alınacağı konferansta, alanlarında uzman konuşmacılar bu konulardaki değerli görüşlerini katılımcılar ile paylaşacaklar.

Mevzuat Uyum Derneği Başkanı Gürdoğan Yurtsever, desteği için Turcomoney’e teşekkür etti ve tüm yöneticileri, her seviyede çalışanları, uyum görevlilerini, uyum birimleri yönetici ve çalışanlarını, akademisyenleri ve diğer tüm ilgilileri konferansa davet etti.

Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) ve III. Mevzuat Uyum Konferansı ile ilgili detaylı bilgiye www.mevzuatuyum.org adresinden ulaşılabilir ve katılım için kayıt yapılabilir.

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler

Site Haritası