Son Haberler

İvedik OSB, Dünya Bankası heyetini ağırladı

ANKARA (AA) – "Dünya Bankası Finansmanlı OSB Kredilendirme Projesi" kapsamında ilk 11 proje içerisinde yer alan İvedik OSB, Dünya Bankası ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı heyetini ağırladı.

İvedik OSB'den yapılan açıklamaya göre, projeyle 2022 yatırım planına dahil olan Bölge, Dünya Bankası ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı heyetini Teknopark Ankara'da ağırlayarak SCADA ve GES projelerine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Projeye ait sunumları İvedik OSB Bölge Müdürü Fatih Öztepe, Teknopark Ankara Genel Müdürü Berk Yavru ve proje sorumlusu Halilcan Güngör yaptı. Heyet toplantı sonrası Nar Kuluçka Merkezi, Teknopark Ankara İvedik OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lise kampüsü, yurt alanı ve bölge firmalarından NORMED'i ziyaret etti.

Toplantıda açılış konuşması ve bölge sunumu yapan Öztepe, İvedik OSB'nin kurulduğu 1987'den bugüne kadarki sürecini anlattı.

Bölgenin küçük ve orta ölçekli binlerce sanayi ve hizmet kuruluşlarından meydana geldiğini belirten Öztepe, "Firmalarımız, yerli üretimi odağına koyarak birçok sektörde üretim ve ihracat yapmaktadır. Firmalarımız, başta Ankara olmak ürere ülke ekonomisine her yıl önemli katkılar sağlayarak ihracatın artışında önemli bir rol üstlenmektedir." ifadelerini kullandı.

"Finansmanlı OSB Kredilendirme Projesi" kapsamında sunum gerçekleştiren Yavru da Teknopark Ankara'nın "Türkiye'nin ilk uygulamalı teknoparkı" olduğunu kaydetti.

Yavru, Teknopark içinde faaliyet gösteren girişimci teknoloji firmalarının katma değeri yüksek olan her sektöre hizmet ve proje ürettiğine dikkati çekerek, "Teknopark Ankara yüzde 100 doluluk oranı nitelikli AR-GE projeleri ile Türkiye'nin önemli Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasına girmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Teknopark içinde "Unicorn" olma yolunda ilerleyen, savunma sanayi odaklı önemli projeler yapan, medikal sanayide dünya sıralamasında ilk 10 giren ve uluslararası yatırımcıların ilgisini çeken firmaların başarılarıyla gurur duyduklarını ifade ederek, "Firmalarımızın bu yolculuğunda en asli görevimiz onlara yol göstermek ve büyümelerine katkı sağlamaktır." dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası