Son Haberler

Terör, bu kez Brüksel’i vurdu: 34 ölü

Terör dalgası tüm dünyaya yayılarak devam ediyor.  Avrupa’nın başkenti Brüksel, terör saldırılarıyla sarsıldı. Zaventem Havalimanı’nda iki şiddetli patlama ile şok yaşayan ülkede bir patlama da Maelbeek metro istasyonunda oldu. Saldırılarda şu anada kadar 34 kişi yaşamını yitirdi…

Brüksel Zaventem Havalimanı’nda bu sabah iki şiddetli patlama meydana geldi. Bu saldırının şoku yaşanırken, yaklaşık 1.5 saat sonra Maelbeek metro istasyonunda da bir patlama sesi duyuldu. Ülkede terör alarmı en yüksek seviyeye yükseltildi.Gelen ilk bilgiler saldırılarda en az 34 kişinin öldüğü yönünde…

patlama-006.jpg

 

Brüksel Zaventem Havalimanı’nda yerel saatle 08.00’de iki patlama meydana geldi. Gelen ilk bilgilere göre patlamada 23 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi de yaralandı. Patlamayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Patlamalardan önce silah sesi ve arapça bağrışma sesleri duyulduğu iddia edildi. Şehir merkezinden havalimanına gerçekleştirilen tren seferleri durduruldu. Londra merkezli Sky News patlamaların ABD’li havayolu şirketi American Airlines’in bankosu yakınlarındaki giden yolcu salonunda meydana geldiğini duyurdu.

Üçüncü patlama metro istasyonunda

Belçika’nın başkenti Brüksel’de havaalanında meydana gelen iki patlamanın üzerinden  yaklaşık 1,5 saat sonra Maelbeek metro istasyonunda da bir patlama meydana geldi. Maelbeek metro istasyonu Avrupa Birliği’ne ait kurumların bulunduğu bölgeye çok yakın bir noktada bulunuyor. AB Komisyonu, çalışanlarını dışarıya çıkmamaları konusunda uyardı. Brüksel’deki ulaştırma yetkilileri ise kentteki tüm metro istasyonlarının kapatıldığını açıkladı.

Güvenlik seviyesi 4’e çıkarıldı

Bu arada ülkede terör alarmı en yüksek seviyeye yükseltildi. Patlamaların Fransa’nın başkenti Paris’te 130 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların baş zanlısı Salah Abdeslam’ın Belçika’da yakalanmasının üzerinden dört gün sonra gerçekleşmesi dikkat çekti.

 

Patlamanın ardından Zaventem Havalimanı’nda büyük panik yaşandı.

453454534-orta.jpg

THY uçağı yön değiştirdi, tüm uçuşlar iptal edildi

Brüksel havalimanındaki bütün uçuşlar askıya alındı.  Brüksel’in Zevantem Havalimanı’nın, burada meydana gelen iki patlamanın ardından uçuşlara kapanması üzerine THY’nin İstanbul-Brüksel seferini yapan uçağı Amsterdam Havalimanı’na yönlendirildi. Bu arada THY’nin İstanbul-Brüksel’e  saat 11.50’de kalkacak olan TK 1943 sefer sayılı uçağı da iptal edildi.

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası