Son Haberler

TİDE 27. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da yapıldı

Türkiye İç Denetim Enstitüsü Derneği’nin 27. Olağan Genel Kurul toplantısı bugün İstanbul’da gerçekleştirildi. Yeni dönem Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Etik Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleşti.

TİDE Yönetim Kurulu Başkanı ile Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun’un konuşmalarından sonra İSMMMO Başkanı Erol Demirel konuşmasını gerçekleştirdi. Yeni dönem Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Etik Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleşti.

Osman Bahri Turgut

Yapılan toplantının ardından Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Osman Bahri Turgut konuşmasında ‘‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında, olağanüstü anlamlı bir yılda göreve başlıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ikinci yüzyılına girerken, tarihin ve ecdadımızın bizlerden beklediği fonksiyonların sorumluluğunu derinden hissediyoruz. Bilimin ve akılcılığın egemen olduğu çağdaş bir toplum yaratma hayaliyle yola çıkmış olan Mustafa Kemal ve arkadaşlarının heyecanı, bizim de heyecanımız… Bizler, görev dönemimiz sonunda, derneğimizi, 30. Kuruluş yılına taşımış olacağız. Şüphesiz, başarılı olabilmemiz, bizim gayretimiz kadar, sizlerin katkılarına da bağlı olacaktır. Bu desteği, bizden esirgemeyeceğinize yürekten inanıyor; heyecanımıza ortak olan ve samimi desteklerini veren herkese şükranlarımı sunuyorum.’’duygularını dile getirdi.

Ali Kamil Uzun

TİDE  Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun ise,  ‘‘Yeni Cumhuriyet yüzyılında yeni bir hikâye bizleri bekliyor. Geleceğimizi toplumun geleceği ile birleştirerek, iz bırakan, değer yaratan eserler üretip, hayatımıza anlam ve değer katacak bir gelecek önümüzde. Bugün genç bir cumhuriyet kurumu olarak, Cumhuriyetimizin gelecek yüzyıllarının inşa edilmesinde söz sahibi olmak için gençliğimizle, hayallerimizle, heyecanımız ve yüksek enerjimizle Türkiye için değer, geleceğe güvence olmanın sorumluluğuyla, asla vazgeçemeyeceğimiz değerlerimizle bize emanet edilen cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için çalışacak, birlikte değer üreteceğiz. Devlet kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, bilim ve meslek kurumları, bireyler olarak toplumun tüm aktörleri bilim ve aklın rehberliğinde toplumun her alanında denetlenebilir olmanın farkındalığı ile, birlikte gelecek mümkün…’’  dedi.

Erol Demirel

TİDE KAYNAKLARIN ETKİN VE VERİMLİ KULLANABİLMESİ İÇİN ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

Onur konuğu olarak katılan İSMMMO Başkanı Erol Demirel konuşmasında ‘‘TİDE’yi hem Türkiye’de iç denetimin geliştirilmesi hem de sahip olduğumuz kaynakların etkin ve verimli kullanılabilmesi için yürüttüğü çalışmalar nedeniyle kutluyorum… etkin ve verimli ilerleyen bir kurumsal yönetim anlayışının, dış çevrede ve kurumların bünyelerinde gerçekleşen, regülatif, finansal ve yönetsel sorunlara karşı, yapısal çözümler sunmakta olduğu bir gerçektir.  Serbest veya işletmelerde hizmet akdiyle çalışan, Mali Müşavirlerin ilgilerini arttırmak için, iç denetimin yarattığı değer üzerinde, özellikle durduğumuzu ve farkındalığını arttırmak için çalışmalar yürüttüğümüzü, bu vesileyle vurgulamak isterim. Bu çalışmalarımızda TİDE yönetim kurulunun katkılarını her zaman aldığımızı ayrıca belirtiyor ve yine bu vesileyle teşekkürlerimi iletiyorum…’’ şeklinde konuştu.

2023-2025 Genel Kurul tarafından seçilen Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Etik Kurulu üyeleri aşağıdaki gibidir:

YÖNETİM KURULU ASIL

1 Prof. Dr. Nur İrem Nuhoğlu
2 Osman Bahri Turgut
3 Sibelnur Söker
4 Özkan Demir
5 Emin Çobangüç
6 İhsan Büyükuğur
7 Cüneyt Tanrıverdi

 

YÖNETİM KURULU YEDEK

1 Engin Turan
2 Aytek Demirdelen
3 Gözen Kasımay Peker
4 Onur Eşin
5 Batuhan Ahmet Tunçkol
6 Gözde Türkan
7 Volga Görkem Erol

 

DENETİM KURULU ASIL

1 Özkan Hacıoğlu
2 Cemre Lale Kahyaoğlu
3 Duygu Akbaş

 

DENETİM KURULU YEDEK

1 Serhat Yıldırım
2 Mehmet Muhsin Subaşı
3 İstemi Kağan Sakar

 

ETİK KURUL ASIL

1 Mustafa Sönmez
2 Ramazan Işık
3 Mehmet Anıl Bolayır

 

ETİK KURUL YEDEK

1 Ahmet Sarp
2 Aysel Hatipoğlu
3 Umut Hoşgör

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası