Son Haberler

UEDAŞ, müşteri memnuniyeti en yüksek elektrik dağıtım şirketi seçildi

ANKARA (AA) – Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), elektrik dağıtım şirketleri arasında yapılan müşteri genel memnuniyet ve çağrı merkezi memnuniyet araştırmasında 2022 yılının Türkiye birincisi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova olmak üzere 4 ilde 5 milyondan fazla vatandaşa elektrik dağıtım hizmeti sağlayan UEDAŞ, TEDAŞ tarafından gerçekleştirilen Elektrik Dağıtım Hizmet Memnuniyeti Araştırması'nın müşteri genel memnuniyeti ve çağrı merkezi memnuniyet anketine katıldı.

21 elektrik dağıtım şirketinin Türkiye geneli puan ortalamasının alındığı ankette UEDAŞ yüzde 99,5 çağrı karşılama oranı, yüzde 97,54 oranında gelen çağrının ilk 20 saniyede karşılanması, planlı kesinti ve arıza bildirimlerine yönelik 9,3 milyon kısa mesaj gönderimi gibi müşteri odaklı hizmetleriyle 2022 Türkiye birinciliğine layık görüldü.

UEDAŞ, söz konusu ankette çağrı merkezinin aldığı 82 puanla güvenilir ve kesintisiz hizmet anlayışı politikasını da pekiştirdi.

Türkiye'de hizmet veren 21 elektrik dağıtım şirketi özelinde gerçekleştirilen araştırmada her ay tüketicinin genel memnuniyetini ölçmek için anketler yapılıyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.