Son Haberler

İki Sporcu, Bir Anne kitabı piyasaya çıktı

Nilüfer Erduran Nusretoğlu… Yüzme ve pentatlon alanlarında iki milli sporcu yetiştiren bir anne… Çocukları ve spor dünyası ile yaşadığı ilginç anları ve deneyimleri, ” İki Sporcu, Bir Anne” adıyla kaleme aldı…

Efil Yayınevi’nden çıkan kitap, çocukları sporcu olan aileler için dikkatle okunması gereken bir kitap…

Her anne baba, her aile çocuklarının başarısı, mutluluğu için uğraşır, mücadele eder. Her çocuk, keşfedilirse aslında bir cevherdir. Yeterki o cevherin özünü görün. İşte hayatını, evlatlarına adayan bir anne, Nilüfer Erduran Nusretoğlu bunu yapmış. Yüzme ve pentatlon alanlarında iki milli sporcu yetiştiren bir Nusretoğlu, deneyimlerini, akıcı bir anlatımla kitaba dökmüş… Efil Yayınevi’nden çıkan kitap, kısa sürede sporla ilgilenen anne babaların, sporcuların, sporcuları yetiştiren hocaların, teknik direktörlerin  yoğun ilgisini gördü.

Yüzücü oğlu Onat ile modern pentatlet Dora’nın yaşadıklarını kitap haline getiren Nusretoğlu, bir ebeveyn olarak kendisinin ve eşinin yaşadıklarını anne babalar ve spor camiası ile paylaşmak istediğini söylüyor.

Yazarın spora yönelik farkındalık yaratmayı amaçladığı bu kitap, başka ailelere örnek olacak bir hikâyeyi içeriyor. Kitap, sporcuların eğitim hayatlarında başarısız olacağı klişesinin karşısında duruyor ve sporcuların akademik hayatlarında spordan edindikleri nitelikler sayesinde gerekli başarılara erişeceğini gösteriyor. Gerek sporcuların gerekse ailelerin bulundukları fedakârlıkları, yaşanılan zorlukları, manipülasyonları, sevinçleri, mutluluğu, gururu bu kitapta bulacak; iki sporcunun ilgi alanlarını belirlemesinden olimpiyatlara uzanan bu serüveni bir solukta okuyacaksınız.

Bir annenin yaşadığı ilginç deneyimleri okumak istiyorsanız, “İki Sporcu, Bir Anne”yi internet sitelerinden edinebilirsiniz.

Yaşadığı deneyimleri, roman tadında ve güçlü bir anlatımla kaleme alan Nilüfer Erduran Nusretoğlu, kitabın önsözünde bakın ne diyor?

“Biri yüzücü Onat, diğeri modern pentatlet Dora olmak üzere iki milli sporcu yetiştirmiş bir anne olarak, deneyimlerimi,   sporcu olmak isteyen genç kuşaklar ve çocuğu spor yapmak isteyen aileler ile paylaşmak istedim. Şartlar ne olursa olsun, çocuğunuz spor yapmak, sporcu kimliğini taşımak konusunda istekli olduğu sürece, spor yapmanın akademik başarıyı artıracağı ve bu yolda yürürken hiçbir engelin sizi yolunuzdan çıkaramayacağı konusunda bir parça sizleri cesaretlendirebilirsem kitabım amacına ulaşmış demektir. 20 yıllık sporcu velisi statümle, gözlemlerimi paylaşacağım kitabımda bir tek sporcu velisi ve sporcu için bile yol açabilmiş olursam, kitabı yazmış olmak beni fazlasıyla mutlu edecektir.”

Kitabın künyesi

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası