Son Haberler

AĞAOĞLU İSTANBUL`U TANITIYOR

‘INVEST IN ISTANBUL‘ sloganıyla İSTANBUL‘u dünyaya tanıtıyor

İSTANBUL ULUSLARARASI FİNANS MERKEZİ 2023 VİZYONU KAPSAMINDA öNEMLİ BİR YERE SAHİP

Avrupa’nın en büyük karma projesi ve dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapacak 1453 metre uzunluğundaki cadde konseptiyle Maslak 1453’e gerek Türkiye gerekse de yabancı ülke vatandaşları tarafından çok yoğun bir ilgi mevcut. Projede lansman döneminden bugüne kadar 2.792 konut satışı gerçekleşti. Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu İstanbul, dünya başkenti olma yolunda hızla ilerlerken yabancı ülke vatandaşlarına gayrimenkul alımına imkan tanıyan Mütekabiliyet Yasası sonrası Ağaoğlu projeleri Ortadoğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Ağaoğlu Şirketler Grubu şu ana kadar yabancı alıcılara 800 milyon doları aşan satış realize etti. Ağaoğlu Maslak 1453’ün lansmanı ile ağırlık verdiği yurtdışı faaliyetlerine yoğunluk kazandırdı ve devamında Dubai’de Mart ayında Invest in İstanbul ( İstanbul’a yatırım yapın ) sloganıyla bir temsilcilik ofisi açarak körfez bölgesinde ilk temsilcilik açan gayrimenkul geliştiricisi oldu. Ekim ayında ise ikinci yurtdışı temsilciliğini Almanya’nın Berlin şehrinde açtı ve yıl içerisinde Dubai’den Almanya’ya Fransa’dan Katar’a sayısız uluslararası fuara katılarak İstanbul’u ve buradaki yatırım fırsatlarını anlattı.

Türkiye 2023 yılına yönelik çok önemli bir vizyon ortaya koyarak dünyanın 10. büyük ekonomisi olmaya hazırlanırken bu hedefte İstanbul çok önemli bir role sahip ve alt yapı çalışmalarını Ağaoğlu’nun üstlendiği İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi de bu hedefi gerçekleştirmede çok önemli bir yer tutuyor. Ağaoğlu, projenin inşaat boyutunu üstlenmenin dışında İstanbul’un dünya çapında bir finans merkezi olabilmesine katkı sağlayacak tüm tanıtım çalışmalarında yer almayı planlıyor.

2013’ün ilk günlerinde İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin hafriyatına başlayan Ağaoğlu toplamda 8.5 milyon metreküp ile dünyanın en büyük üst yapı hafriyatı olma özelliği olan projenin ihale şartnamesinde 500 gün olarak öngörülen hafriyatını 365 günde tamamlamayı taahhüt etti. Ağaoğlu, İstanbul’un gerçek bir finans merkezi olabilmesi için gerekli olan koşulların oluşmasında katkı sağlamak amacıyla Davos’taki dünyanın en önemli ekonomik organizasyonlarından biri olan World Economic Forum’a katıldı. İstanbul’un finans merkezi olma hedefini anlattı ve katıldığı birçok platformda uluslararası misafirlerini ağırladı. Londra Finans Merkezi, Londra Sanayi ve Ticaret Odası, ABD’li yatırım bankalarından oluşan bir heyet projeyi yerinde görmek için ziyaretlerde bulundu.
Devamında Suudi Arabistan, Dubai, Kuveyt, Lübnan, Doha ve Yemen’den katılan çok sayıda yabancı basın mensubuna projeyi gezdirdi. Bunun yanı sıra Cannes’daki uluslararası gayrimenkul fuarı MİPİM’de İslam Kalkınma Bankası ile de görüşmeler gerçekleştirildi. Diğer yandan yıl içerisinde proje teslimleri de gerçekleştiren Ağaoğlu, 3 bin 100 konuttan oluşan My World Europe projesini sahiplerine Nisan ayında teslim etti. Temmuz ayında ise 1.227 konuttan oluşan yeni projesi Bakırköy 46’nın lansmanını yaptı. Yine 2013 yılı içerisinde Dap Yapı ile birlikte Kartal’daki önemli bir arazinin ihalesini 1 milyar 335 milyon TL’lik hasılat taahhüdü ile kazanan Ağaoğlu burada Dap yapı ile bir proje gerçekleştirecek.

2013 SEKTöR AçISINDAN OLUMLU GEçTİ

Yıl sonu değerlendirmesinde bulunan Ağaoğlu Şirketler Grubu Ceo’su Hasan Rahvalı ‘2013’ün sonunda 1 milyon 100 bin konut satılmış olacağı yönündeki öngörüleri göz önüne alırsak bu yılın geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında sektör için daha olumlu bir yıl olduğunu görüyoruz.Son yıllarda artan yatırımların 2013’te devam etmesi,dünya ölçeğindeki mega projeler ve sektörü destekleyen, tüketiciyi koruyan kanun ve mevzuat düzenlemeleri sektörü canlı tutmuştur.Kentsel dönüşüm yasası,mütekabiliyet yasası gibi düzenlemeler ise sektör için yeni fırsatlar yarattı’dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası