Son Haberler

Kişiye Özel…

Tüm sevgimle her ay bu Köşe’de sizlerle buluşmayı temenni ediyorum. Her ay çeşitli yaş gruplarından farklı konuklarımın görüşlerini sizinle paylaşmasını sağlayacağım. Bilgi, hayat farklılıklarıyla renkleriyle daha güzel oluyor. Tabii ki saygı sevgi temelinde…

Bugünkü zenginliğimi, vizyonumu, analitik düşünebilme ve çözüm üretebilme yeteneğimi genç yaşta Ankara’nın yerleşik garantili güvenli ortamından kopup İstanbul’un bürokrat çocuğuna yabancı dalgalı sularına gelme cesaretiyle başlayan etik yaşam mücadeleme ve azmime borçlu olduğumu düşünüyorum.

Merhaba…

30 yıllık değerli dostum, kardeşim Dr. Kazım Kılınç beni bu köşeye davet etti.

Çok da memnun oldum. Teşekkür ediyorum.

Evet… Önce tanışalım, daha doğrusu kendimi biraz tanıtayım; Ankara’da yetiştim. Öğrencilik hayatım dolu dolu geçti. Küçük yaşta öğrenci işlerinde çalışmayı ABD’de öğrendim. Bu bana tüm yaşamımı etkileyen önemli bir katma değer kazandırdı.

Dersler dışında kalan zamanımı hep çalışarak değerlendirdim. O dönemlerde STK’lar ve bazı araştırma enstitüleri kendi iş planlarına uygun olarak koşturacak ve sonunda yazılı rapor verebilecek becerikli, istekli, istikrarlı gençleri buluyor ve çalışma olanağı sağlıyorlardı. Okul çağında yapılan bu çalışmalar çok değerlidir. Hem tempoyu yükseltir hem de özgüveni pekiştirir.

MBA için İstanbul’a geldim, aklımı ve gönlümü burada bırakarak döndüm. İki kuşak üst düzey bürokratlardan oluşan bir ailenin küçük kızı olarak kendime söz verdim. İstanbul’a kalıcı olarak dönecektim. MBA sertifikamı aldıktan sonra Ankara’da Başbakanlık DPT Teşvik Dairesinde uzman yardımcısı olarak işe başladım. Tabii ki sınavlarla girebildim.

KENDİME VERDİĞİM SÖZÜ TUTTUM

Tempolu ve sonuç odaklı çalışma anlayışım ve son derece aktif sosyal hayatım sayesinde toparlanma döneminde olan TÜSİAD’a transfer edildim. Kendime verdiğim sözü tuttum. Artık İstanbul’daydım.

O yıllarda başta siyasi çekişmeler olmak üzere her türlü gerginlik ve ekonomik sorunlar hayatımızın başrolündeydi. A takımı sanayicilerin teşviklerin devam etmesine ihtiyacı vardı.

“Müteşebbis” kavramı karar vericilere, kanaat önderlerine ve medyaya anlatılıyor, bununla ilgili yoğun çalışmalar yapılıyordu. Ayrıca uluslararası platformlarda da Türkiye’deki potansiyel anlatılarak yatırımcılara ulaşılmaya çalışılıyordu. Öte yandan, bugün yerleşik olan STK’lar ve Meslek Örgütlerinin kuruluşları gerçekleştiriliyordu.

VİZYONUM, ANALİTİK DÜŞÜNEBİLME VE ÇÖZÜM ÜRETEBİLME YETENEĞİM

Bugünkü zenginliğimi, vizyonumu, analitik düşünebilme ve çözüm üretebilme yeteneğimi genç yaşta Ankara’nın yerleşik garantili güvenli ortamından kopup İstanbul’un bürokrat çocuğuna yabancı dalgalı sularına gelme cesaretiyle başlayan etik yaşam mücadeleme ve azmime borçlu olduğumu düşünüyorum. Bütün bunlar önce kendini, aileni, eşini, çalışma arkadaşlarını, özetle insanı ve hayatı SEVMEKLE orantılı olarak çoğalıyor.

Dostlar, tüm sevgimle her ay bu Köşe’de sizlerle buluşmayı temenni ediyorum. Her ay çeşitli yaş gruplarından farklı konuklarımın görüşlerini sizinle paylaşmasını sağlayacağım.

Bilgi, hayat farklılıklarıyla renkleriyle daha güzel oluyor. Tabii ki saygı sevgi temelinde…

Bengü Bilik

İş insanı, Eş, Anne, Anneanne

BEZE GROUP&BEZE3D Digital

TÜKETİCİ DİYALOG DERNEĞİ

bilik@turcomoney.com

 

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler

Site Haritası