Son Haberler

MİNSK`E KONFORLU YOLCULUK

Havacılık sektöründe dünyanın önemli noktalardan biri olan İstanbul’a gelen yolcular, buradan farklı ülkelere uçma imkanı buluyor. Dünyanın en iyi havayolu şirketlerinden biri olduklarını belirten THY Minsk Müdürü Fatih Kaptan, İstanbul’a gelen yolcuların bu şehirden dünyanın dört bir yanına uçma fırsatı yakaladığının altını çiziyor ve şu görüşleri paylaşıyor, “Topla ve dağıt stratejisini uyguluyoruz. Bütün yolcuları İstanbul’da topluyoruz, ardından dünyanın çeşitli noktalarına dağıtıyoruz. THY Minsk olarak Avrupa’da; Barselona, Zürich, gibi şehirlere yolcu taşıyoruz. Ancak yolcu trafiğimizin ağırlığını Avrupa değil, çin,Afrika ve Orta Doğu pazarları oluşturuyor. Oldukça geniş bir yelpazemiz var. Yolcu profili olarak iş adamları ağırlıkta, turistlik amaçla gelenler de önemli bir yer tutuyor. Bunun yanında Orta Doğu’ya akrabalarını ziyaret etmeye giden yolcularımız var. Sporcu gruplarımız bulunuyor. Elbette Türkiye ve Belarus arasında karşılıklı gidip-gelen turistler de yolcu profilimiz içerisinde yer tutuyor” açıklamasını yapıyor.

HEDEF SEFER SAYIMIZI ARTTIRMAK

THY Minsk olarak daha da büyümeyi hedeflediklerini belirten Kaptan, rakiplere göre yolcu sayısında önde olmalarına rağmen sefer sayısını arttıramadıklarından dert yanıyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: “Buradaki sistem uçak, tam doluluk oranına varmadıkça yeni sefer açılmasına izin vermiyor. Oysa bizim mantığımıza göre potansiyel varsa, yeni sefer açılmalıdır. Belerus’ta potansiyel olduğuna inanıyoruz, çünkü gelişen bir pazar sözkonusu. özellikle çinlilerin yoğun ilgisi var. Keza 10 milyonluk nüfus için 2.5 milyonluk yolcu trafiği az. THY Minsk seferlerimizi Airbus A320 ile gerçekleştiriyoruz. Kasım ayı itibariyle 180 koltuklu Airbus 321 tipi yolcu uçağı kullanmaya başladık. Orta kapasitenin en büyüğü olan Airbus A321’ler, ayrıcalıklı business class konforuyla yolcularımıza daha keyifli bir yolculuk sunuyor.”

BELARUS’A VİZESİZ UçUN

Türkiye ve Belarus’un iyi ilişkilere sahip olduğuna değinen Kaptan, Belarus’un ithalata bağımlı olduğunu vurgulayarak, hızlı tüketim mallarının büyük talep gördüğünü söylüyor. Bu ülkede iş yapmak isteyenler için ambalajlı mallarda önemli fırsatlar olduğunu belirten Kaptan, “Tüketim mallarında ithalatçı olan Belarus’ta azot sanayisi oldukça güçlü. Sanayideki en önemli gelir azottan elde ediliyor. Ayrıca silah sanayisi de mevcut. Belarus ve özelde Minsk şehri oldukça güzel ve Türkiye’den buraya vizesiz seyahat edilebiliyor. ülkemize oldukça yakın olan Belurus’u görmek isteyenlere, THY olarak en konforlu hizmet veriyoruz. Her geçen gün hizmet kalitemizi biraz daha arttırmayı ve daha da büyümeyi hedefliyoruz” diyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası