Son Haberler

Oba Makarna’nın Dubai atağı

Türkiye’nin yarım asırlık dünya markası OBA Makarna, 21-25 Şubat tarihleri arasında dünyanın en büyük gıda fuarlarından Dubai Gulfood Gıda Fuarı’na katılıyor. Bu fuar ile global pazarlardaki etkinliğini bir adım öteye taşımayı hedefleyen OBA Makarna, standı ve ürün çeşitliliğiyle bu yıl da ziyaretçilerin gözdesi olmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin yarım asırlık dünya markası OBA Makarna, 21-25 Şubat tarihleri arasında dünyanın en büyük fuarlarından Dubai Gulfood Gıda Fuarı’nda katılımcılar arasında yerini alıyor. Orta Doğu, Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) açılan bir kapı olarak değerlendirilen bu fuarda, OBA Makarna, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçilerin gözdesi olmaya hazırlanıyor.

Dünyanın 80 ülkesinde faaliyet gösteren OBA Makarna, her yıl 4 bini aşkın katılımcısı ve 90 binin üstünde ziyaretçisiyle küresel gıda endüstrisi için büyük önem taşıyan Dubai Gulfood Gıda Fuarı’nda global pazarlardaki etkinliğini bir adım öteye götürmeyi planlıyor.

“Dubai Gulfood Gıda Fuarı, bir nevi ortak buluşma noktası”

Bu fuarın birçok ülke ve firmanın yıllık stratejisinin belirlenmesinde büyük rol oynadığını belirten OBA Makarna’nın CEO’su Alpaslan Özgüçlü, “Dubai bölgesindeki bu fuar, sadece Körfez Bölgesi’ne değil, tüm dünyaya hitap ediyor. Burada, çoğunlukla Afrikalı alıcılar, bayiler, Uzak Doğu ve Hindistan’dan gelen iş insanları bulunuyor” diyor ve Dubai Gulfood Gıda Fuarı’nı “ortak buluşma noktası” olarak değerlendiriyor.

“Hedefimiz, dünya pazarındaki yerimizi büyütmek ve ihracat gerçekleştirdiğimiz ülke sayısını artırmak” diyen Özgüçlü, 2016 yılında Güney Amerika, Uzak Doğu, Güney Kore ve Japonya pazarlarında büyümeye devam edeceklerini kaydediyor.

Küresel gıda endüstrisindeki en yeni lezzetlerin, trendlerin ve inovasyonların gündeme taşınacağı Dubai Gulfood Gıda Fuarı’nda Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin ve yaklaşık 30 kişilik bir heyet, OBA Makarna’nın standını ziyaret edecek. Bununla birlikte, Dubai’de düzenlenen bu fuarda, OBA Makarna, standı ve ürün çeşitliliğiyle birçok ülkeden gelen ziyaretçinin ilgi odağı olacak.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası