Son Haberler

“Türkiye, IMF defterini kapatmıştır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günlerdir devam eden McKinsey, IMF tartışmalarına son noktayı koydu. Erdoğan Kızılcahamam Kampı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye IMF defterini tekrar açmamak üzere kapatmıştır.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın son gününde dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu, önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, “Biz, en kritik dönemlerde düşmanlarımızın safında yer alanlardan, onların bize yönelmiş siyasi ve ekonomik silahlarına adeta cephane taşıyanlardan muzdaribiz. Bizi üzüntüye gark eden zihniyetin en büyük temsilcisi ana muhalefet partisi CHP’dir.” dedi. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi: (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Korkaksın, ürkeksin, ne millisin ne yerlisin.”

“İlk IMF anlaşmasının altında Gürsel’in, onu takip eden dört anlaşmanın altında da CHP Genel Başkanı İnönü’nün imzası vardır Bay Kemal.” diyen Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkan  konular şöyle:

“Ana muhalefet partisi her zamanki gibi safını ülkesinin ve milletinin değil, karşı tarafın yanında belirleyerek, hezeyanlarla ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Bunun adı muhalefet değildir, bunun adı fırsatçılık bile değildir. Milletin geleceğine umutla bakmaya ihtiyaç duyduğu dönemde bühtanlarla, umut cellatlığı yapmanın adı olsa olsa alçaklıktır.”

“TÜRKİYE, IMF DEFTERİNİ KAPATMIŞTIR”

Bugün Türkiye, IMF’nin kredi desteğine ve buna bağlı teknik yardımına ihtiyaç duyabileceği seviyenin hamdolsun çok ama çok uzağında duruyor.” ifadelerini kullanarak, “Türkiye, IMF defterini tekrar açmamak üzere kapatmıştır.

“ÜLKEMİZİN BAŞINA IMF MUSİBETİNİ SARAN CHP’DİR”

Ülkemizin başına IMF musibetini saran CHP’nin geçmişi daha vahim siyasi ve ekonomik sabıkalarla doludur. 2019 mahalli seçimlerinde CHP’nin bir kez daha boyunun ölçüsünü alacağına inanıyorum. Bir parti düşünün, Amerikan yardımını sevinç naralarıyla karşıladığı dönemin ardından geçen 70 yılı aşkın süreye rağmen, hala aynı zihniyette ısrar ediyor. Dünya değişmiş, Türkiye değişmiş, siyasi ve ekonomik mantık değişmiş ama CHP hiç değişmemiş. Bunun adı istikrar değil, ilkelliktir.

 

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası