Son Haberler

“Türkiye’ye Değer Katanlar”a selam olsun…

2016 yılı, herhalde son 50-60 yılın en berbat yıllarından biriydi. Neler oldu, neler yaşandı sorusundan çok belki de Türkiye, Türk halkı neler yaşamadı ki, diye sormak gerekiyor… Evet Türkiye, 2016’da azgınlaşan terör belası ile uğraştı durdu. Onlarca askerimiz, polisimiz, yüzlerce vatandaşımız şehit oldu.

Türkiye, 15 Temmuz başarısız darbe girişimi gibi korkunç, adi, hain bir olaya sahne oldu. Türkiye, uçurumun kenarından döndü… Ekonomi büyüse de , 2016 yılında kötü bir gidişat vardı. Uluslararası rating kuruluşları, Türkiye’nin notunu aşağıya çekti. Kurlar patladı, özellikle döviz cinsinden borcu olan firmaların dengesi altüst oldu. Bu belaları, bu kaos ortamını sürekli vurguladığımız üzere ancak ve ancak toplumsal uzlaşma zeminini oluşturarak aşabiliriz. Farklılıklarımızı, zengin bir çiçek tarlası gibi görüp, bir harmoniye dönüştürmek suretiyle büyük bir sinerji yaratabiliriz.

TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ

TURCOMONEY Dergisi tarafından düzenlenen TÜRKİYE'YE DEĞER KATANLAR ödül töreni gerçekleştirildi.

TURCOMONEY Dergisi tarafından düzenlenen TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR ödül töreni gerçekleştirildi.

İşte yukarıda özetlediğimiz talihsiz olaylar nedeniyle ertelemek zorunda olduğumuz TURCOMONEY’nin 5. yıl kutlamasını ve  TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ TÖRENİ’ni nihayet yılın son haftasında gerçekleştirdik.  Gelişen olaylar nedeniyle Bakanlar Kurulu Toplantısı, Pazartesi’den Salı gününe alınınca  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un törene katılması mümkün olmadı. Ancak Sayın Kurtulmuş, çok naif bir davranışla hemen bir çekim gerçekleştirerek konuşma videosunu internet üzerinden bize iletti. Biz de törende bu videoyu yayınladık. Bu nazik davranışı nedeniyle Sayın Kurtulmuş’a teşekkür ediyoruz… Törende güzel bir konuşma yapan ve ödülleri sahiplerine kendi elleriyle veren deneyimli devlet adamı, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Sayın Ali Coşkun ise gecenin yıldızıydı. Tören, tek kelime ile muhteşem geçti. İş dünyasından üst düzeyde ve geniş bir katılım oldu.  Medya, Turcomoney Ödülleri Töreni’ne çok geniş bir yer ayırdı. TV kanalları, haber ajansları, gazeteler, dergiler ve internet haber sitelerinde çok büyük yankı buldu. Bu vesile ile Turcomoney Türkiye’ye Değer Katanlar Ödülleri’ni alan kuruluşları ve kişileri bir kez daha tebrik ediyorum. Bu vesile ile Turcomoney’e değer katan değerli yazarlarımıza ve ekibimize teşekkür ediyorum… Bu konuyla ilgili bir hususu da paylaşmak isterim. TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ’ni, daha kapsamlı, daha üst düzeyde ve geleneksel hale getirmeyi amaçlıyoruz.

KURTULMUŞ’TAN YATIRIMCILARA ÇOK ÖNEMLİ MESAJLAR…

TURCOMONEY Dergisi tarafından düzenlenen TÜRKİYE'YE DEĞER KATANLAR ödül töreni gerçekleştirildi.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Turcomoney’e özel bir röportaj verdi. Türk ekonomisindeki son gelişmeleri değerlendiren Kurtulmuş, uluslararası yatırımcılara çok önemli mesajlar verdi. Bu röportajı özellikle girişimciler, yatırımcılar mutlaka okumalı…

İŞ BANKASI GENEL MÜDÜRÜ ADNAN BALİ’DEN KOBİ’LERE DESTEK SÖZÜ

İş Bankası, Türk bankacılık sektörünün öncü kuruluşlarından biri. Dünyadaki en saygın Türk bankaları arasında yeralıyor.  Genel Müdür Adnan Bali, Turcomoney’e çok çarpıcı açıklamalar yaptı, KOBİ’leri, yatırımcıları yakından ilgilendiren mesajlar verdi.

İŞ DÜNYASI, 2017 YILINDAN NE BEKLİYOR?

TURCOMONEY Dergisi tarafından düzenlenen TÜRKİYE'YE DEĞER KATANLAR ödül töreni gerçekleştirildi.

2016 yılını geride bırakmanın sevincini yaşayan iş dünyası, her şeye rağmen 2017 yılından umutlu. Dileğimiz o ki, bu umutlarımızı gölgeleyecek talihsizlikler yaşamayalım. Bu düşüncelerle yeni yılınızı kutluyor, sağlıklı, mutlu, bol kazançlı ve huzurlu bir yıl  diliyorum…

DR.KAZIM KILINÇ

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası