Son Haberler

Umut olmak…

Yer yeni yıl, yeni umutları da yanında taşır.

Her yeni yıl, umutla birlikte barışı, sevgiyi ve inancı da yanında birlikte getirir.

Sevgiyle, inançla, barışla ve umutla kuracağımız geleceğe olan inancımız, hiç eksilmez. Her yeni yıl yeniden yeniden çoğalır.

O nedenledir ki, biz, her yeni yılı sevinçle karşılarız. Ve sevincimize tüm insanlığı ortak ederiz.

Bu yıl, bir millete “umut olan” o ilk adımın atıldığı yılın 100. yıldönümü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklalimiz ve istikbalimiz için Samsun’a çıkışının 100. yılını kutlayacağız. O nedenle bu yıl bizler için farklı bir anlam ve değer taşıyor. Tam 100 yıl önce O’nu Samsun’a taşıyan Bandırma Vapuru’nda sadece silah arkadaşları yoktu. Onları bir arada tutan inançları, birbirlerini kardeşçe bağlayan sevgileri, barışa duydukları özlemleri ve bağımsız olarak bu topraklarda yaşama umutları da vardı.

BİR HALK KENDİ KADERİNİ TAYİN ETTİ…

Bu umutlar, çoğaldı çoğaldı çoğaldı ve bir halk kendi kaderini kendi tayin etti. Kendilerinin olmayacağı geleceği, gelecek nesilleri için feda etmesini de bildi. Her birini saygı ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun…

Bu yılın da sizlerin geleceğinde önemli olacak ilk adımların atıldığı bir yıl olmasını, ilk adımlarınızla birlikte umudun, sevginin, barışın ve inancın da yanınızda rehber olmasını diliyorum.

Yarınlara dair hayalleri olan insanlar umutlu insanlardır. Hayalleri ve umutları yenilenebilir enerji kaynaklarıdır, yaşama dair tutku, coşku, azim, kararlılık ve sevgilerini besleyen içten gelen motivasyonları ile ilham verirler, umut olurlar…

UMUTLU OLALIM, UMUT OLALIM…

Yeni bir yılı daha yaşıyoruz. Umutlu olalım, umut olalım…

Yeni yılınız kutlu olsun…

Ali Kamil UZUN

Türkiye İç Denetim Enstitüsü Kurucu Başkanı,

Deloitte Türkiye Yönetim Kurulu Danışmanı

uzun@turcomoney.com

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası