Son Haberler

76 HAVA YOLU ŞİRKETİ!

İKİ BüYüLü ŞEHİR ARASINDA KEYİFLİ YOLCULUK

Dünyanın sayılı hava yolu şirketlerinden THY, 2002 yılında Bangkok aktarmalı İstanbul-Hong Kong seferlerini haftada 2 gün düzenliyordu. Ardından kademeli olarak sefer sayısı arttı ve 2006 yılında İstanbul-Hong Kong arasında Non-Stop seferler başlatıldı. O tarihte direkt seferlere başlayan THY; bugün haftanın 6 günü, 6 sefer düzenliyor. 2013 yılında İstanbul-Hong Kong hattında taşıdıkları toplam yolcu sayısının 96 bin civarında olduğunu belirten THY Hong Kong Müdürü Akın çarkçı, yolcuların ağırlıklı kısmını Hong Kongluların oluşturduğunu ifade ediyor ve şu açıklamayı yapıyor: “Tur paketleriyle Türkiye’ye tatile gidenler önemli yer tutuyor. İstanbul, Kapadokya, Ege ve Pamukkale’ye tatile giden Hong Konglular, çinliler öne çıkıyor. Ayrıca Türkiye’den, Hong Kong ve çin’in diğer şehirlerine seyahat eden yolcu gurubumuz var. İstanbul üzerinden aktarmalı seyahat eden; Avrupa’ya özellikle Ortadoğu’nun büyük şehirleri İsrail, ürdün, Mısır ve Tunus’a seyahat eden transit yolcularımız mevcut. Bunun yanında Hong Kong ötesinden Tayvan, Filipinler, Avustralya, Yeni Zelanda gibi noktalardan Hong Kong’a gelip, THY’nin İstanbul uçuşuyla Türkiye’ye seyahat eden yolcularımız bulunuyor. çin’in; Pekin, Şanghay gibi büyük şehirlerinden değil ama küçük şehirlerinden gelip, Hong Kong üzerinden Türkiye’ye seyahat eden yolcularımız da oluyor.”

76 HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR

İstanbul-Hong Kong uçuşlarını Boeing 777 uçaklarıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden çarkçı, business, comford ve ekonomiden oluşan 3 farklı sınıf ve 337 koltuğa sahip uçaklarında; kabin içi kablosuz internet servisi başta olmak üzere pek çok farklı hizmet sunduklarını belirterek şu görüşleri paylaşıyor: “Hong Kong’da 50 acentemiz var. Hong Kong’un yanında, Tayvan ve Filipinler bölgesinden de sorumluyuz. Tayvan’da da ofisimiz mevcut. Filipinler’de ise adımıza satış yapan acentemiz var. Hong Kong ofisinde 4’ü Türk olmak üzere toplam 18 kişiyle hizmet veriyoruz. Büyük bir pazar olan Hong Kong’da 76 havayolu şirketi faaliyet gösteriyor. Milli taşıyıcılar en büyük payı alıyor. En çok uçuş, Uzak Doğu bölgesindeki diğer şehirlere yapılıyor. Dolayısıyla aslan payını, bölgedeki taşıyıcılar alıyor. Hattımızda uçuş yapan yolcular kalitemizden memnun oluyor. Elbette bunun birçok nedeni var. örneğin İstanbul üzerinden çok iyi aktarma sağlıyoruz. Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu için İstanbul iyi bir aktarma noktası. Ayrıca fiyatlarımız bölgeden direkt uçan taşıyıcılara göre daha avantajlı. THY olarak İstanbul üzerinden 95 Avrupa şehrine uçuş seçeneği sunuyoruz. Yolcular, İstanbul gibi bir şehirden aktarma yapmayı cazip bir alternatif olarak görüyor. Yolcuların bir kısmı gidecekleri noktaya varmadan önce birkaç gün İstanbul’da kalmayı tercih ediyor. Vize probleminin olmaması da büyük avantaj. THY’nin günübirlik seyahat edenler için Tur İstanbul organizasyonu var. THY, yolcularına ücretsiz şehir turu imkanı sağlıyor.”

DüNYADA EN FAZLA KARGO BURADAN TAŞINIYOR

Hong Kong’un, dünyada en fazla hava kargo taşımacılığının yapıldığı havalimanı olarak öne çıktığını belirten THY Hong Kong Müdürü Akın çarkçı, “Türk Hava Yolları olarak yolcu seferlerinin yanında, haftanın 2 günü kargo uçaklarıyla tarifeli kargo seferleri düzenliyoruz. Coğrafi konum itibarıyla sadece Hong Kong çıkışlı değil, aynı zamanda Güney çin ve Asya-Pasifik’teki Tayvan, Filipinler gibi diğer noktalardan gelen kargolar Hong Kong üzerinden, Türkiye’ye ve aktarmalı olarak da Avrupa başta olmak üzere, Afrika, Ortadoğu ve Türkiye ötesi ülkelere ulaşıyor. Bölgenin lojistik merkezi olan Hong Kong; Türk Hava Yolları’nın, Asya-Pasifik bölgesinin Kargo Bölge Yönetimi konumundadır” açıklamasını yapıyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası