Son Haberler

BU YAZ HEM TATİL YAP HEM DİL ÖĞREN

Yabancı dil bilgisini geliştirmek isteyen gençlerin birçoğu artık dil eğitimi için yurt dışını tercih ediyor. Yazın hem yabancı dilini geliştirip hem de tatil yapmak için yurt dışı dil eğitim kursları kaçınılmaz fırsat olarak ön plana çıkıyor.
Yurt dışına dil eğitimi için gidenlerin sayı hızla artıyor. İyi bir işe girebilmek ve kariyerinde hızla ilerleyebilmek için gençler ve üniversite öğrencileri özellikle ortak dil olarak kabul edilen İngilizceye ana dili gibi hâkim olabilmek için eğitimini yurt dışında sürdürüyor. Akıcı bir İngilizceye sahip olabilmek için en doğru çözüm İngilizceyi ana dil olarak konuşulduğu ülkelerden birinde eğitim alarak ve yaşayarak öğrenmektir.
Gençler derslerden arta kalan zamanında bulunduğu her yerde o ülkenin dilini konuşarak öğrenmeye devam edebiliyor. Yurtdışında alınan dil eğitimi ile her gün derslerde öğrenilen bilgileri sosyal yaşamda (sokakta, alışverişte, katıldığınız sosyal aktivitelerde vb) kullanarak pekiştirebilir, böylelikle konuşma ve anlama yeteneğini şaşırtıcı bir hızla geliştirebilir. Yurtdışında yaşandığı süre boyunca sürekli yabancı dilde düşünmek ve konuşmak zorunda kalındığından, eğitim asla dil okulunda bulunulan süre ile kısıtlı olmuyor.
sd_5.jpg
Ayrıca dil eğitimi için giden gençler farklı ülkelerden gelen diğer gençlerle dostluklar neticesinde değişik kültürler tanıyıp vizyonunu geliştirme şansına sahip oluyorlar. Yurtdışındaki eğitim esnasında farklı ülke ve kültürlerden yabancı dil eğitimi için gelmiş birçok insanla arkadaşlık kuracak ve bu sayede yabancı dilde iletişim yeteneğini geliştirme fırsatı olacak.
Ayrıca yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gidip sonrasında lisans, yüksek lisans ve sertifika programlarından birine katılabilir hatta devamında gittiği ülkede profesyonel iş tecrübeleri edinen gençlerin sayı da az değil. Bu sayede Türkiye’ye çok daha donanımlı dönen bu kadrolar, rakiplerinin önüne geçerek daha iyi maaşlı bir iş bulabiliyorlar.
Yurtdışındaki dil eğiti ayrıca gençlerin özgüvenini artırdığı görülüyor. Yurtdışında dil eğitimini tercih edenlerin bir kısmı ilk kez ailesinden ve yakınlarınındın uzaklaşmış oluyor. Her türlü kararı kendilerinin verdiği bu dönem esnasında gençlerin edindiği kişisel gelişim ve özgüven sayesinde başa çıkılmaz sandıkları durumların üstesinden gelme yeteneği gelişiyor, yaratıcı ve yararlı çözümler bulmaları kolaylaşıyor.
YURT DIŞI EĞİTİM REHBERİ:
– öğrenciler öncelikle ihtiyaçlarını, amaçlarını ve bütçelerini doğru belirlemeli hangi konuda ve hangi ülkede eğitim almak istediğine karar vermelidir.
– Araştırma sürecinde gitmek istedikleri ülke ile ilgili mümkün olduğunca çok bilgi toplamalı ve bilinçli tercihler yapabilmek için mutlaka güvenilir bir yurtdışı eğitim danışmanlığından profesyonel yardım almalıdır.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası