Son Haberler

ENERJİ DEVİ MÜŞTERİLERİYLE BÜYÜYOR

aa_51.png

70‘ten fazla ülke ve bölgede yaklaşık 92.000 çalışanıyla faaliyet gösteren dünya çapında bir enerji ve petrokimya şirketler grubu olan Royal Dutch Shell, gelişmiş teknolojisi ve yenilikçi yaklaşımlarıyla, dünya genelinde sürdürülebilir bir enerji geleceğinin oluşmasına büyük katkı sağlıyor. Küresel bir enerji ve petrokimyasal şirketleri grubu olan Shell, ekonomik, toplumsal ve çevresel açıdan uygun yöntemlerle toplumun enerji ihtiyaçlarının karşılanmasında dünyanın en önemli markalarında biri konumunda. 200 yıl önce Londra’da küçük bir dükkanda başlayan ve bugün dünyanın en büyük enerji şirketlerinden biri haline dönüşen markanın hedeflerini sayfalarımıza taşıyoruz. Shell & Turcas Petrol A.Ş. Perakende Satışlar Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz, Turcomoney’in sorularını yanıtladı:

Shell&Turcas, Türkiye’nin en önemli akaryakıt şirketlerinden biri. Diğer markalarla sizi ayıran temel etkenler nelerdir?

100 yıldan uzun süredir birçok konuda olduğu gibi “inovasyon” başlığında da öncü şirketlerden olmayı sürdüren Royal Dutch Shell, kendi sektöründe yenilikçi teknolojiye ve bunun için yapılan Ar-Ge çalışmalarına yatırım yapmaya devam ediyor. Dünyanın farklı yerlerinde kurulan teknoloji merkezlerimizde, sektörün dinamiklerini değiştiren yenilikleri tüketicilerle buluştururken, gençleri ve tüm kamuoyunu da geleceğin enerji teknolojileriyle ilgili düşünmeye ve üretmeye teşvik ediyoruz.

aa_52.png

aa_53.png

TASARRUFLU ARAç KULLANMA BİLİNCİ GüçLENİYOR

Sürücülerin tasarruflu araç kullanma bilincini artırmak için Shell FuelSave Tasarruf Takımı’nı oluşturduk. Eğitime katılarak başarı sertifikası alan Shell FuelSave Tasarruf Takımı üyeleri, edindikleri bu bilgileri çevrelerindeki tüm sürücülerle paylaşarak, yakıt tasarrufunun ülke çapında yaygınlaştırılmasına destek oldular. Şüphesiz ki; bu misyonumuzun en

önemli ayaklarından biri olan Shell Ecomarathon’un bu yıl 30’uncusu düzenlendi. Shell’in gençleri geleceğin enerji alternatifleri ile çalışan araçları geliştirmeye teşvik etmek için her yıl düzenlediği bu eşsiz yarışmaya bu yıl da Avrupa’nın dört köşesinden gelen ve en az enerjiyle, en uzun mesafeyi kat etmek hedefiyle yarışan 3 bini aşkın öğrenci katıldı. Daha önemlisi bu yıl Türkiye’den de 16 farklı takımın bizimle birlikte Rotterdam’da olması da, ülkemizde Shell’in misyonunu en iyi şekilde sürdürdüğünün kanıtı oldu. Hedefimiz, takım çalışması ve yenilikçi teknolojilerin yaratıcı ruhla birleştiği bu yarışmada önümüzdeki yıl daha fazla Türk üniversitesini ağırlamak.

aa_54.png

İkinci farklılaştığımızı söyleyebileceğim nokta CRM stratejimizin odağında değerlendirdiğimiz eşsiz avantaj sağlama yaklaşımımız. Shell Club Smart programı ile sadık müşterilerimize sunduğumuz avantajları farklı kılmak istiyoruz. Bu nedenle de kampanya tasarımı sürecinde ekip olarak yapılmamışı yapmak için, müşterilerimize en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. Ayrıca istasyonlarımız bazında ürün ve hizmetlerimizle ilgili proaktif bir şekilde geribildirim alabilmek ve müşteri deneyimini farklılaştırıp daha kişiye özel hale getirebilmek için “Müşterinin Sesi” uygulamamız var. Müşterinin Sesi programımız istasyon bazında müşterilerimizin istasyonlarımızdan aldıkları hizmet kalitesi ve ürünlerle ilgili bize daha verimli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlayan bir araç. Bu program ile her geçen gün artan geribildirimler bize müşteri deneyimi ve CRM için son derece değerli veriler sağlıyor.

CRM çalışmaları nedeniyle son dönemde yarattığınız örnek projeler, ürünler nelerdir?

örneğin en son yaptığımız çalışmalardan biri olan “Anında Şahane Kazanç” kampanyası ile sadakat kartımız hem yepyeni, tazelenmiş bir yüze kavuştu hem de değişen puan yapısı ile yeni avantajlar sunmaya başladı. Artık Club Smart Card sahipleri belli ürünlerde daha çok puan biriktirip daha kolay harcama yapabiliyor. Avantajlı yeni Club Smart dünyasında, Shell ‘in üstün teknoloji ile geliştirmiş olduğu en iyi performans yakıtı olan V-Power Nitro+ ürün grubu yakıtlarından yapılacak alımlar diğer ürünlere göre 2 kat fazla Smart puan kazandırırken, Club Smart sahipleri her 500 Smart puana ulaştığında Smart kartlarında 5 TL bedava yakıt fırsatından yararlanıyor.

aa_55.png

THY İLE UçANLAR SHELL’DE KAZANIYOR

Kendi sektöründe öncü firmalarla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ile üyelerimize özel fırsatlar sunarak, her daim şahane kazanç deneyimini yaşatıyoruz. Bu kapsamda kısa süre önce Türkiye’nin uluslararası markası Türk Hava Yolları ile müşterilerimize kattığımız değeri daha da artırmak için başlattığımız işbirliğini çok önemsiyoruz. Türkiye’nin en büyük sadakat program ortaklıklarından biri olacak işbirliğimiz kapsamında, Shell Club Smart Card sahibi Miles & Smiles üyeleri millerini kolayca yakıta çevirebilecek, Shell’den her yakıt alımlarında 5 kata varan Smart Puan kazanacak.

Miles & Smiles Yolcu programı ile işbirliği yaparak müşterilerimize sunduğumuz faydayı daha da arttırıyor, onlara çok daha farklı dünyaların kapısını aralıyoruz. Sürekli yeniliklerin peşinde olan Shell ve Türk Hava Yolları’nın, sektörlerinde ilke imza atması ile Miles & Smiles üyeleri milleri ile yakıt alabilecek. Ayrıca, Shell Club Smart Card sahibi Miles & Smiles üyeleri Shell istasyonlarından yaptıkları her yakıt alımlarında 5 kata varan ekstra Smart Puan kazanabilecek. Daha mükemmel bir müşteri deneyimi yaratmayı hedeflediğimiz işbirliğimiz ile Shell istasyonlarına gelen müşterilerimiz hem karada hem havada kazanıyor.

aa_56.png

1000 İSTASYON 12 BİN çALIŞAN

Dünyanın önde gelen enerji firmalarından biri olan Shell, dünyada büyüyen enerji talebinin karşılanmasına ekonomik, çevresel ve sosyal yönden duyarlı yöntemlerle yardım ederek önemli bir rol oynuyor. Shell Türkiye; Satış ve Operasyon, Ticari Akaryakıtlar ve Ticari Filo iş birimlerini kapsayan “Perakende Satışlar” ile “Madeni Yağlar”, “Rafineri ve Dağıtım”, “Enerji ve Gaz”, “Arama ve üretim”, “Havacılık Satışları”, “Kimya Satışları” ve “Denizcilik Satışları” alanlarında faaliyet gösteriyor. Shell, Türkiye’de 700 personel ve perakende ağında 1000 istasyon ile 12 bin dolaylı çalışanıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası