Son Haberler

Haber Turu

Şüküri çavuşay Eagle Mobile ve Albtelecom‘un reklâm yüzü oldu!

Yakışıklı ve başarılı oyuncu Şüküri çavuşay, Arnavutluk‘un en önemli Telekom firmalarından Eagle Mobile ve Albtelecom‘um reklâm yüzü oldu. çavuşay, “çekimleri kısa bir süre önce gerçekleştirilen reklam filminin devamı da gelecek. Seri halde 3 bölüm olarak ekranlarda yayınlanacak.” dedi. Arnavutluk‘un en önemli Telekom firması ile anlaştığı için mutlu olduğunu söyleyen çavuşay, Kasım ayında da sürpriz bir sinema filmi ile sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. çekimlerine Kasım ayında başlanacak Psikolojik gerilim türündeki sinema filminde Türk ve Arnavut oyuncuların yanı sıra Hollywood starı Jim Belussi rol alacak.

aa_286.jpg

Şekerbank’tan ilk 9 ayda 104 milyon TL net kar

30.09.2014 tarihli konsolide olmayan mali tablolarını açıklayan Şekerbank T.A.Ş. yılın ilk dokuz ayında 104 milyon TL net kar elde etti. Banka, 30.09.2014 itibarıyla elde ettiği son üç aylık karıyla bir önceki yılın üçüncü çeyrek karını yüzde 84 artırdı. İlk dokuz ayda toplam kredi hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artışla 14,2 milyar TL’ye yükselen Şekerbank’ın aynı tarih itibarıyla aktif büyüklüğü yıllık bazda yüzde 15 yükselerek 20,5 milyar TL’ye ulaştı. Şekerbank T.A.Ş.’nin 30.09.2014 tarihli solo bilanço verilerine göre mevduat hacmi bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12 büyüdü ve 13,3 milyar TL’ye yükseldi. Aynı dönemde Bankanın toplam özkaynakları ise yüzde 15 artışla 2.2 milyar TL’ye ulaştı ve sermaye yeterlilik oranı yüzde 14,39 oldu.

aa_287.jpg

Bankacılık sektöründe istihdam artışı sürdü

Türkiye Bankalar Birliği “Türkiye’de Bankacılık Sistemi Banka, Şube ve Personel Bilgileri – Eylül 2014” raporunu yayınladı. Geçen yılın aynı dönemine göre, 2014’ün üçüncü çeyreğinde şube sayısında 355 adet, çalışan sayısında ise 3 bin 276 kişilik bir artış yaşandı. Bu artışın üçte ikisi kadın, üçte biri erkek çalışanlarda gerçekleşti. Kamu sermayeli bankaları, yabancı sermayeli bankalar ve kalkınma ve yatırım bankalarında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre çalışan sayısı değişmezken, özel sermayeli bankalarda yaklaşık 3 bin kişilik artış kayıtlara geçti.

aa_288.jpg

Türkiye Finans’tan e-fatura hizmeti

Türkiye Finans, müşterilerine e-fatura entegrasyonu, e-fatura arşivlemesi ve e-defter uygulamasına yönelik çözümler sunmaya başladı. Yeni hizmeti ile müşterilerine ihtiyaç duyabilecekleri e-fatura, e-arşiv ve e-defter uygulamaları için hızlı ve güvenli çözümler getiren Türkiye Finans, ticari hayattaki değişime de müşterilerini hazırlıyor. GİB‘den özel entegrasyon izni alan firmalarla işbirliği yapan Türkiye Finans, böylece yeni hizmeti ile tüm büyük, orta ve küçük işletmelere yönelik ücretsiz e-faturaya geçiş fırsatı ve üç ay süresince geçerli ücretsiz e-fatura portal kullanım imkanı sunuyor.

TV endüstrisi 100 milyar dolara koşuyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, insanların hayat algısı ve yaşam tarzını en çok etkileyen sektör olan sinema ve TV endüstrisinin 2017 yılında 100 milyar dolar büyüklüğe ulaşacağını belirterek, “Türkiye özellikle dizi sektöründe liderliğe oynuyor. ABD‘den sonra en fazla dizi ihracatı yapan ikinci ülke konumundayız. Türk mallarını tanıtmak için ürün ve marka yerleştirmeye daha fazla önem vermeliyiz. Bu sayede Türk mallarının ihracat potansiyelini artırarak, kültür ürünleri ihracatımızı 2023 yılında 2 milyar dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

GCM Menkul Kıymetler‘den eğitime destek

Soma‘da yaşanan maden faciasının izlerini silmek için sivil toplum kuruluşları, şirketler yoğun çaba sarf etmeye devam ediyor. Soma faciasından en fazla etkilenen ilçelerden biri olan Balıkesir Savaştepe İlçesi‘nde gençlerin eğitimi için umut verici bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi… Eğitime önem veren ve bu konuda yatırımlar yapan GCM Menkul Kıymetler, yeni eğitim ve öğretim döneminde gençlerin geleceğine ışık tutan bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı ve bilgisayar laboratuarı yeniden donatıldı… Tüm alt yapısıyla eksiksiz tamamlanan bilgisayar laboratuvarı yeni eğitim öğretim yılında okula bağışlandı. “Mutluluğun paylaşmaktan geçtiği” inancıyla birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan, GCM, aynı zamanda Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği‘nin (TSPAKB) tasarruf ve yatırım bilinci oluşturmak amacıyla düzenlemiş olduğu “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması”nın sponsorları arasında yeraldı.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası