Son Haberler

HALKBANK`TAN BÜYÜK FIRSAT: KOBİKART

Halkbank, 74 yıldır her sektörden girişimci ve işletmeciye sunduğu kredi imkânlarıyla ülkemizin kalkınma ve ekonomik büyüme hamlesinin en önemli lokomotifleri arasında yer alıyor. Bu misyonumuza 2012 yılında da imzaladığımız protokoller ve yaptığımız işbirlikleriyle, reel sektöre sunduğumuz katkıları çeşitlendirerek devam ediyoruz.

Bu sayede, KOBİ’lerin ihtiyacı olan finansman desteğini ve danışmanlık faaliyetlerini önceki dönemlerde olduğu gibi bu yıl da hız kesmeden sürdürüyoruz.

“KOBİKART” bu alandaki çalışmalarımızın en yeni ürünü olarak öne çıkıyor. Eylül 2012 döneminden itibaren müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz “KOBİKART”, esasında tedarik özelliğine sahip ticari bir kredi kartı olarak değerlendirebiliriz. KOBİKART’la Ana firma ve bayilerin hayatını kolaylaştıracak, onlara zamandan kazandıracak, borç ve alacaklarında risklerini sona erdireceğiz. Böylece Halkbank müşterilerinin ticari işlemlerinde operasyonel yükünü ve masrafını ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz.

Teminat mektubu zorunluluğunu kaldırdı
KOBİKART için kurumsal nitelikteki ilk projemizi Orman Genel Müdürlüğü ile başlattık. Bankamız, yurt genelinde 27 bölge müdürlüğü ve bağlı işletmeleri aracılığıyla ormancılık hizmetlerinin yürütülmesini sağlayan Orman Genel Müdürlüğü ile imzaladığı KOBİKART protokolü ile Orman İşletme Müdürlüklerinden tomruk alımı yapan beş binin üzerinde işletmeciye çok daha kolay, hızlı ve düşük maliyetli işlem yapma imkânı sunmaya başladı. Protokol kapsamında vadeli ödemelerde teminat mektubu zorunluluğunu da ortadan kaldırarak, hem işletmecilere hem de Orman Genel Müdürlüğüne operasyonel anlamda kolaylık ve verimlilik sağlamış olduk.

taner_aksel.jpgKOBİKART’la tedarikçi firmalar, ana firmalardan alacakları mallar için vadeli olarak esnek veyahut eşit taksitli ödeme imkânına kavuşuyor. Ayrıca üretici, distribütör/toptancı ve bayi/kurumsal alıcı arasındaki nakit akışı da düzenlenmiş oluyor. Aynı zamanda satıcı açısından da çek-senet veya açık hesap uygulamalarını ortadan kaldırarak güvenli ve nakit alışveriş olanağı tanıyoruz. özetle; KOBİKART sayesinde firmalar ile bayileri arasına girmiyor, vadeyi kendi aralarında serbestçe belirlemelerine fırsat tanıyoruz. Bu anlamda KOBİ müşterilerimize sunduğumuz hizmette bir farklılık yaratıyoruz.

Bayilerin operasyonel masraflarını azaltıyor
Bayi ağıyla çalışan firmalar ise KOBİKART’la bayilerine masrafsız, aylık eşit taksitli ve vadeli ödeme seçeneği sunarken taksitli ve vadeli satışlarından oluşan riski minimize ediyorlar. KOBİKART hesapların takibi, tahsilatı ve düzenli nakit akışı sayesinde firmaların alım güçlerini artırabilmesinin yanı sıra borç takibinden kaynaklanan operasyonel giderlerini de azaltıyor.

Bayiler de KOBİKART’la yaptıkları ticari işlemlerinde daha güvenli ve hızlı bir tedarik sistemine kavuşma, peşin ödemelerde ana firma indirimlerinden yararlanma, ayrıntılı hesap özeti ile aylık işlemlerini takip etmenin yanı sıra kredi kartımızın sunduğu diğer fırsatlardan da yararlanma imkânına sahip oluyorlar.

170 yılı aşkın faaliyet süresiyle köklü bir kurum olan Orman Genel Müdürlüğü ile bir araya gelmenin Bankamız için onur verici olduğunu söylemek isteriz. Sektöre ve firmaya özel destekleri sayesinde KOBİ’lere finansal destek sağlama ve vizyonlarını genişletme anlamında önemli çalışmalara imza atan Halkbank, bundan sonraki dönemde de farklı sektörlere dönük özelleştirilmiş hizmetlerine devam edecek.

HABERİN DEVAMI TURCOMONEY‘DE!
TURCOMONEY ARALIK 2012 SAYISI, YAYSAT BAYİLERİNDE!
AYRICA D&R, REMZİ KİTABEVİ, KABALCI KİTABEVİ VE NT MAĞAZALARINDA..

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası