Son Haberler

BAŞARI DEĞİŞMEYİ BİLENİNDİR

Yoğun yaşam temposu insanların daha çok konfor ve rahatına önem vermesine neden oluyor. Günümüz moda akımları rahat/casual giyim tarzına ağırlık vermeye başladı. özellikle smart casual dediğimiz şık görünümlü rahat giyim iş insanlarını giderek kravattan uzaklaşıyor.

‘Zenginler ve güçlüler değil değişime adapte olanlar ayakta kalabilir‘
Ekonomi geliştikçe rekabetin artmasıyla birlikte firmalar açısından değişim yaşamsal önem taşıyor. özellikle giyim sektöründe değişim moda akımları ve fonksiyonel ürünlerle kendini gösteriyor. Bu değişim insanların daha rahat ve konforlu bir yasama geçmelerini kolaylaştıracak biçimde olmalı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüz modern yaşamının getirdiği bir sonuç olarak iklim farklılıkları ortadan kalktığı her ortamın sıcaklığı yaz/kış demeden 22 C oldu. Sezonsal farklılıklar yerine sürekli yeni ve farklı ürünler üretme ihtiyacı ortaya çıktı.

Yoğun yaşam temposu insanların daha çok konfor ve rahatına önem vermesine neden oluyor. Günümüz moda akımları rahat/casual giyim tarzına ağırlık vermeye basladı. 1990‘larda başlayan söz konusu akım günümüzde artarak kullanılmaya başlandı özellikle smart casual dediğimiz şık görünümlü rahat giyim iş insanlarını giderek kravattan uzaklaştırarak daha rahatlık ve fonksiyonelliğe önem verdikleri giyim tarzına yöneltti. Koleksiyonlarda yaz/kış kavramı yerini yeni sezon konseptine bıraktı. İnsanlar tasarımlarda ve materyalde değişik ve farklı ürünler arıyor.

Damat markamız bu sezon 2012/2013 katalog çekimlerinde radikal bir değişiklik yaparak profesyonel modeller yerine ihracatçı birliklerinin başkanları ile çalışmayı tercih etti. Uludağ Tekstil İhracatçı Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay, Denizli İhracatçı Birlikleri (DENİB) Başkanı Süleyman Koca sert ve Ege Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) Başkanı Emre Kızıl Güneşler Damat’ın yeni katalog yüzleri oldu. Markamıza modellik yapan başkanlarımız Türkiye’nin global anlamdaki yüzleri. Burada dünya markalarını yakalamaktan öte o markaların önünde olma vizyonuna sahip markamızın değerleriyle ve hedefleriyle örtüşen aynı zamanda yıllarca birlikte çalıştığım arkadaşlarıma desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim. Yazımı Hz. Mevlana’nın bir değişiyle bitirmek istiyorum ‘Dün dünde kaldı bugün yeni bir şeyler söylemek lazım‘

Süleyman ORAKçIOĞLU

orakcioglu@turcomoney.com

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası