Son Haberler

Birleşmiş Markalar Derneği örnek projelerde öncü oluyor

Türkiye yine tek yürek oldu… ‘Türkiye’nin Markaları, Türkiye’nin çocuklarını Giydiriyor’ kampanyasıyla geçen yıl 100 bin çocuğun yüzünü güldüren Birleşmiş Markalar Derneği, bu yıl 250 bin çocuğumuzu giydirmeyi planlarken, Van’daki depremin ardından 11 bin adetlik ekstra üretimi programa alarak bölge çocuklarının yüzünü güldürdü.

Türkiye ekonomik, siyasi ve sosyal alanlarda bazı konularla ilgili henüz yol almaya ihtiyacı olan bir ülke olabilir fakat yardımlaşma, gerektiğinde gerektiği şekilde birbirine destek olma anlamında tüm dünyaya örnek olabilecek bir yapıya sahip. özellikle son yıllarda sosyal sorumluluk projeleri üreterek, topluma faydalı olan güzide kurumlarımızın çalışmaları takdire şayan bir şekilde artıyor. Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden valilikler kanalıyla belirlenen 250 bin çocuk için kolları sıvayan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD)’de bu önemli kurumların başında geliyor.

ülkemizde ihtiyaç sahibi çocuklara yardım eli uzatan BMD; çocukların yaş, beden ve cinsiyet özelliklerine göre özel üretim yaptırarak önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Bu proje sürerken, Van ilimizden gelen deprem haberi sonrası acil olarak 11.000 adet giysi deprem bölgesine gönderildi ve bu 250 binlik sayıdan hariç tutuldu. Böylece 11 bin adet ekstra üretimle toplam destek 261 bin adete çıkarıldı.

ülkemizde örnek olması gereken projeye imza atan BMD’nin Başkanı Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ve firma sahiplerinin katılımıyla Yenibosna Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding tesislerinde düzenlenen törenin ardından Sitnak’ın sağladığı ilk yardım TIR’ı çocuklarla buluşmak üzere Anadolu’ya uğurlandı.
Toplam 55 il ve ilçede dağıtılacak olan ‘BMD yardım paketlerinin’ içinde ayakkabı, pantolon, gömlek, kazak ve mont mevcut. Dağıtım çocuklara daha faydalı olması için bu senede kış mevsiminin yaklaştığı ‘Kurban Bayramı ‘öncesinde gerçekleştirildi.

Bu elbette ayrı bir mutluluğu beraberinde getirdi. Türkiye’nin çocuklarını ısıtmak için yola koyulan BMD, TIR’ları 1.5 milyon adet ürünü Kurban Bayramı öncesi 55 noktayı ziyaret edip, binlerce kilometre yol katedip ihtiyaç sahibi 250 bin çocuğa ulaştırdı.

Türkiye’nin önde gelen markalarının katıldığı kampanya ile piyasa değeri 50 milyon TL’yi aşan ürün, ülke coğrafyasındaki tüm çocukları mutlu etmek ve mutlu görmek için dağıtıldı. Burada üzerinde önemle durulması gereken nokta 300-500 milyon TL kaynakları olan sivil toplum örgütlerinin böylesi projelere öncü olması gerekirken, 1 milyon TL bütçesi olan BMD boyutunun çok ötesinde (50 milyon TL gibi) tutarlarda sosyal sorumluluk projelerinde öncü olabilme misyonudur.

Sözkonusu yardım kampanyasına destek veren firmaları tebrik ederken, diğer kurumlara da örnek olması açısından isimlerini vermek istiyorum. Lc Waikiki, Koton, Flo-Polaris, Kiğili, Colins, Atasay, Altınbaş, Artaş İnşaat, Torunlar, Ramsey, Aydınlı Grup, Collezione, Ykm, Wenice, Sinpaş, Ayakkabı Dünyası, Derimod, Twıgy, Muya, Mudo, Turkcell Bayileri, Damat, İpekyol, Mavi, Zen Pırlanta, Desa, Vakko, Hatemoglu, Süvari, Vepa Group, Sevenhill, Tergan, Hotiç, Batik, Arow, Lescon, Bambi, Atalar, Opmar, Boyner, Deichmann, Penti, Saat&Saat, Silk&Cashmere, Perspevtive, Baydöner, Joker, Okyanus çorap.

BMD’ye bağlı bu firmaların adını anarken, Van depreminde hassasiyet gösteren diğer kurum, kişi ve kuruluşlara özetle tüm Türkiye’ye de teşekkür etmek istiyorum.

Süleyman ORAKçIOĞLU

orakcioglu@turcomoney.com

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası