Son Haberler

ŞEHRİN YENİ YILDIZI BİZİZ

Dünyanın sayılı şehirleri arasında yer alan İstanbul, tarihten miras kalan vizyonunu her gün biraz daha zenginleştiriyor. Uluslararası iş, ekonomi ve finans zirvelerinin yanı sıra milyonlarca ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilen fuarlar, şehre gelen ziyaretçi sayısını ciddi şekilde arttırıyor. Her yıl yaklaşık 60 ülkeden 14.000 katılımcı ve 70 ülkeden 2 milyona yakın ziyaretçiyi ağırlayan Beylikdüzü TüYAP Fuarı, İstanbul’un en önemli global platformlarından birini oluşturuyor.

Beylikdüzü’nde yoğunlaşan ziyaretçi potansiyeline bağlı olarak otel sayısında da artış gözleniyor. Geçtiğimiz ay misafirlerine kapılarını açan Euro Park Hotel, TüYAP’a yakınlığı ve E-5 yolu üzerinde bulunma avantajlarıyla cazip bir lokasyona sahip…

“İstanbul’da hızla büyüyen otelcilik sektöründe fark yaratan konseptimizle öne çıkacağız” diyen Euro Park Otel Genel Koordinatörü Emre çağlar, otelcilik sektöründe “şehrin yeni yıldızı olma” hedefiyle kapılarını açtıklarını belirtiyor ve sorularımıza genç bir girişimci olarak çarpıcı yanıtlar veriyor:

Sizi, otel yatırımına yönlendiren sebepler neydi?

Dericilik, inşaat ve emlak sektörlerinde yatırımları olan bir aileden geliyorum. Babam Suphi çağlar; yılların deneyimine sahip olmanın yanında, yeniliklere de açık bir iş adamı. Dolayısıyla otelciliğe adım atmamızı, “girişimcilik” ruhuna bağlayabilirim. Elbette bu yatırımın başkaca nedenleri de var. öncelikle İstanbul’un en hızlı gelişen ilçesi Beylikdüzü’nde otelcilik sektöründe açık olduğunu fark ettik ve ardından Beylikdüzü’ndeki inşaat yatırımlarımız arasında bulunan yapıyı, otel projesi olarak planlayarak sektöre girme kararı aldık. TüYAP’a yakın bir noktada bulunan Euro Park Hotel’i hizmete açtık. Kullandığımız özgün mimari konsept, herkesi büyüledi diyebilirim. Lobi’den saunaya, ışık sisteminden toplantı salonuna kadar en ince ayrıntılar dahi büyük bir özenle düşünülüp tasarlandı. Alanında uzman mimar ve mühendislerin modern çizgilerini yansıtan Euro Park’ın; sahip olduğu lüks donanım ve profesyonel hizmet anlayışıyla fark yaratacağına inancımız tam.

Fark yaratmaktan bahsettiniz, bunu biraz açar mısınız?

Dinamik bir yapıya sahibiz ve bu durum rakiplerimizden bizi ayıran en önemli özellik. Otelimizdeki misafirlerimizin memnuniyeti önemli. Konuklarımıza; konforu, hizmetle birleştirip sunuyoruz ve onların kendi evlerindeymiş hissini yaşamalarını hedefliyoruz. 15 milyon dolarlık yatırımla kurduğumuz otel, 184 odaya sahip. Engelli odalarının yanında, 3 toplantı salonu, 500 kişilik balo salonu ve buna bağlı 200 kişilik fuayesi, 250 kişilik kahvaltı salonu, 150 kişilik alakart restaurantı, 60 kişiye hizmet sunabilecek kapasiteye sahip cafe ve pastanesi, internet cafesi, satış mağazası, mescidi ve son derece huzurlu kış bahçesiyle 5 yıldız konforuna sahip. Bütün bunların yanında son teknolojiyle donatılmış Fıtness, Spa, Sauna salonları ve Türk hamamı da misafirlerimize tüm yorgunluklarını unutturacak özelliklere sahip.

Daha çok hangi kesime hitap ediyorsunuz?

Elbette her kesimden misafirlerimiz oluyor. Yabancı misafirlerin ağırlıkta olduğunu söyleyebiliriz. TüYAP’ın çok yakınında olmamız nedeniyle fuara katılmak üzere gelen birçok iş adamını ağırlıyoruz. İstanbul’un yoğun trafiğini dikkate aldığımızda, iş adamları için fuara yakın konforlu bir otelde konaklamanın önemli olduğunu görüyoruz. Euro Park Otel, tam da bu noktada sektörün önemli bir oyuncusu olarak öne çıkıyor. Fuar bölgesinde faaliyet gösteren bir otel olduğumuzdan satışlarımızı, şirketler üzerinden yapıyoruz. Online satışlarda münferit ziyaretçilerimizi misafir ediyoruz. Booking.com, Expedia, tripadvisor.com gibi ciddi kurumlarla çalışarak online satışlarımızı arttırıyoruz.

Misafirlerini büyüleyen lobi,göz kamaştırıyor

Konforun en üst seviyede tutulduğu Euro Park Otel’de, görsel şölen için hiçbir masraftan kaçınılmamış. özel sisteme sahip yatak ve yorganlardan, lobideki ipek kumaşlı koltuklara kadar her şey oldukça modern ve şık çizgilere sahip.,

Sosyal medyanın gücünü önemsiyoruz

Markalaşma ve tanıtım çalışmalarınızı nasıl yürütüyorsunuz?

Online satış ve sosyal medyanın, güncel hayata ve özellikle sektörümüze katkısı yadsınamaz. Bu alanla yakından ilgileniyoruz. Otelimizin ismine karar verdikten sonra logomuzu internet üzerinden yaptığımız yarışma sonunda belirledik. Yeni bir otel olmamıza rağmen facebook, twitter ve instagram hesaplarımızın yönetilmesi adına profesyonel bir sosyal medya ajansı ile anlaştık. Bunun yanında bahsettiğimiz sosyal mecralar aracılığı ile misafirlerimizin paylaştığı resimler ve yorumlar da otelimizdeki Live Feed ekranından canlı olarak takip edilebiliyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası