Son Haberler

Vize yok haydi Casablanca`ya

Türk işadamlarının, Fas’la ticari ilişkileri arttırmasının yanında iki ülke arasında vize uygulanmıyor olması günübirlik ziyaretleri ve turistlik seyahatleri arttırıyor. Dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden biri olan THY Fas Müdürü Kemal Türkili, bu ülkeyle ilgili sundukları hizmetleri ve geleceğe dair hedeflerini anlattı:

THY’nin Fas’taki faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Türk Hava Yolları, Fas’ın Casablanca şehrine uçuşlarına 2005 yılında başladı. Casablanca uçtuğumuz tek nokta olup her gün düzenli seferimiz bulunuyor. Buna ilave olarak haftada iki gün çarşamba-Pazar günleri kargo uçağımız mevcut. Frekans sayımızı artırmak için çalışmalarımız devam ediyor.

Casablanca için son yıllardaki yolcu sayınız ve uçak tipleri hakkında bilgi verir misiniz?

Her yıl bir önceki yıldan daha fazla yolcu taşımak ana hedefimiz. Bu hedefler doğrultusunda ilerliyoruz. Son iki yıldır hem kapasite/koltuk bazında, hem de yolcu bazında yüzde 20-25’lik büyümeye imza attık. Operasyonlarımızı yıllık bazda değerlendirecek olursak yüzde 90 oranında gövde ile uçuyoruz.

Yolcu profiliniz nasıl, daha çok hangi kesimden insanlar THY’yi tercih ediyor?

Her kesimden yolcumuz mevcut, buradaki en önemli nokta Fas ve Türkiye arasında vize muafiyetidir. Bu durum tatil amaçlı İstanbul ve diğer yurt içi noktalarımızı tercih eden Faslı yolcularımız ve bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız için büyük bir avantaj sağlıyor. Bunun yanı sıra transit anlamda Orta-Doğu ve Uzak-Doğu seyahatlerinde çok fazla yolcumuz var. Genişleyen ve sürekli büyüyen uçuş ağımız ile birlikte yolcularımıza dünyanın birçok noktasına seyahat etme fırsatı sunarken, hizmetlerimizde yüksek kalite politikamızı her gün biraz daha geliştirerek yolumuza devam ediyoruz.

Genel anlamda FAS için hedefleriniz nelerdir?

Kısa dönemde Casablanca için ilk hedefimiz günlük olan uçuş frekansımızı daıly 2 sefere çıkarmak. Orta ve uzun vadede ise FAS’ın diğer şehirlerindeki potansiyeli değerlendirmeyi hedefliyoruz.

THY, Fas’ta kaç yıldır hizmet veriyor?

FAS’ta 8. yılımızı dolduruyoruz. Her yıl biraz daha büyüyerek, uçuş kalitemizden hiç bir şekilde ödün vermeden sürekli ileriye gidiyoruz. Sağladığımız yüksek kalitedeki uçak-içi hizmet ve uçuş konforu sayesinde tercih edilen marka oluyoruz.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası