Son Haberler

Ak Partili başkan istifa etti

Esenyurt Belediye Başkanı Ak Partili Necmi Kadıoğlu 13 yıldan fazladır yürüttüğü görevinden istifa etti. İstifasına gerekçe olarak sağlık sorunlarını gösterirken, istifaya ilişkin Ak Parti’den açıklama geldi.

Kadıoğlu, 28 Mart 2004 yılındaki yerel seçimlerde, Esenyurt Belediyesi Başkanı olarak seçilmişti. O yıldan itibaren belediye başkanı olarak görevine devam eden Kadıoğlu, sağlık sorunları sebebiyle istifa etti.

İstifaya ilişkin belediyeden açıklama geldi. Açıklamada kendi isteğiyle görevinden ayrıldığı belirtilen Kadıoğlu’nun, 3 yıldır sağlık sorunları sebebiyle tedavi gördüğü bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiyacı olan hizmetlerin üretilmesinde ve yerine getirilmesinde bu sağlık sorunlarının engel olmaya başlayacağı kaygısıyla böyle bir istifa kararı almış bulunmaktadır. Sayın Belediye Başkanımızın, seçildiği günden bugüne kadar Esenyurt ilçesine ve halkına olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz. Kendisine Esenyurt ilçesi ve içinde yaşayan insanlar adına gösterdiği insanüstü gayret, çaba ve çalışmalar, sağlık, eğitim, çevre, kültür, sosyal barış daha nice hizmetlerinden ötürü sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi kamuoyu önünde sunarız.”

BİR AÇIKLAMA DA AK PARTİ’DEN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Habertürk televizyonunda yaptığı açıklamada “Esenyurt Belediyesi ile ilgili tartışılan bir konu yok. Kendisi istifa etti, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Esenyurt Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi” dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası