Son Haberler

Girişimci olmak için 7 harika neden

Neden girişimci olmalıyım? Girşimci olmanın yolları neler? Girişimci olmak için 7 harika neden… Hepsi ve daha fazlası yazımızda.

Sabit bir maaşınız olmasından, sabah 9 akşam 6 çalışmaktan sıkıldınız mı? İşte girişimci ruhunuzu canlandırabilecek 7 harika neden. Yaratıcı fikirleriyle bulundukları sektörlere farklılık katan girişimciler, risk almayı seven, cesur ve yaratıcı yapılarıyla ülke ekonomisine de katkı sağlıyor. Giderek yaygınlaşan e-ticaret sektörü yeni nesil pek çok girişimcinin en gözde sektörlerinin başında geliyor. Peki, insanlar neden girişimci olmalı?

Girişimci olmak için 7 harika neden

1. Müthiş bir iş fikriniz olduğuna inanıyor ve projenizin pazarda ilgi göreceğini tahmin ediyorsanız girişimcilik için en önemli nedenlerden birine sahipsiniz demektir. Girişimciliğin temel noktalarından biri keşfedilmemiş bir alan üzerinde yeni ve yaratıcı bir ürün veya hizmet geliştirmektir. İş fikrinizle yeni bir çığır açacağınıza inanıyorsanız ve projenizin pazarda alıcılar tarafından talep göreceğine eminseniz projeniz hakkında ön araştırma ve fizibilite çalışmaları da olumluysa girişimcilik dünyasına hoşgeldiniz.

2. Kendinizde sürekli yeni şeyler keşfetmek istiyorsanız girişimci profili taşıdığınız söylenebilir. Yeni bir iş fikriyle birlikte yönetim, organizasyon, planlama, pazarlama ve iletişim gibi alanlarda aktif olarak rol almak zorundasınız. Ürün veya hizmetinizin başarılı bir şekilde pazarda yer edinmesi için birçok özelliğinizi kullanmalısınız. Böylece gerçek potansiyelinizin farkına varabilirsiniz.

3. İş hayatında kendi kaderinizi kendiniz belirlemek istiyorsanız girişimci ruhuna sahipsiniz demektir. Girişimcilikte ne kadar çalışırsanız o kadar ilerleme kaydedersiniz. Ürün veya hizmetinizle pazarda var olmak tamamen sizin kendi çabanıza ve azminize göre belirlenir. Parlak bir iş fikri ve sıkı çalışmayla hayal bile edemeyeceğiniz fikirlere sahip olabilirsiniz.
4. Çaldığınız tüm kapılar bir şekilde yüzünüze kapandıysa ve girişimcilik dışında başka bir şansınız kalmadıysa bunu şanssızlık olarak değil fırsat olarak görmeli ve kendinize en uygun bulduğunuz alanda girişiminizi oluşturmalısınız.

5. İş fikriniz için yeterli sermayeniz varsa girişimiyle fark yaratmak isteyen ama yeterli sermayesi olmayan insanlardan bir adım öndesiniz demektir. Bunun kıymetini bilmeli ve sektörde farklılık yaratacak bir hamle yapmalısınız.

6. Girişimci olmakla birlikte içinizdeki sonsuz yenilik ve yaratıcılık güdülerini de harekete geçirirsiniz. Gerekli performansı gösterdiğinizde mükafatını da er ya da geç alırsınız.

7. Projenize tutku ile bağlıysanız ve bunu milyonlarca insanla paylaşmak arzusundaysanız girişimcilik için harika bir nedeniniz var demektir. İş fikrinizi hayata geçirerek en büyük hayalinizi gerçekleştirmenin hazzını yaşayabilirsiniz.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası