Son Haberler

II. Mevzuat Uyum Konferansı gerçekleştirildi

Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) tarafından düzenlenen II. Mevzuat Uyum Konferansı “Düzenlemelerin Dönüştürücü Gücü ve Mevzuat Uyumun Katalizör Rolü” temasıyla bugün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Sn. Mehmet Akif Eroğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Sn. Murat Yönaç, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet Emin Akyüz, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Sn. Atilla Benli ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gürdoğan Yurtsever tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla başlayan konferansta gün boyunca 7 oturum gerçekleştirildi.

Aklamayla mücadelede öncelikler ve risk yönetimi, metaverse ve kripto para evreninde mevzuat ve uyum, yaptırım ve ambargolara uyumda risk hassasiyeti, regülasyon teknolojilerinde yapay zeka kullanımı ve etkileri, finansal kapsayıcılıkta dijitalleşmenin, mevzuatın ve uyumun rolü, bir uzmanlık alanı ve meslek olarak mevzuat uyum, iklim değişikliğinin mevzuat düzenlemelerine ve uyuma etkisi başlıklarında gerçekleştirilen oturumlarda alanlarında uzman yönetici ve akademisyenler kıymetli görüşlerini paylaştılar.

 

Türkiye Sigorta, Türkiye Hayat ve Emeklilik, Nice Actimize/DVA Bilgi Teknolojileri, Fineksus, H3M.IO, Refinitiv, Sanction Scanner ve Lexpera firmalarının ana sponsor olarak destek verdiği, Yapı Kredi, Deloitte, EY Türkiye ve Ünsped Gümrük Müşavirliği’nin konferans sponsoru olduğu, Garanti BBVA, KPMG Türkiye, FinTech İstanbul ve InsurTech Hub’ın desteklediği konferansta Turcomoney, ProCompliance ve Sigorta Dünyası ise medya sponsoru olarak yer aldı.

KONFERANSIMIZ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever “BDDK, SPK, SEDDK ve TSB Başkan ve Başkan Yardımcıları, kamu kurumları, düzenleyici otoriteler ve özel sektör kuruluşlarından yönetici ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen II. Mevzuat Uyum Konferansı büyük bir ilgi gördü. Üyelerimize ücretsiz olarak katılım imkanı sağladığımız konferansa üyemiz olmayanlar da büyük ilgi gösterdi. Konferans salonu kapasitesinin kısa sürede dolması nedeniyle kayıtlarımızı kapatmak durumunda kaldık. Konferansımızı bir çok önemli kuruluş sponsor olarak destekledi. Bu ilgiden büyük memnuniyet duyuyoruz. “Düzenlemelerin Dönüştürücü Gücü ve Mevzuat Uyumun Katalizör Rolü” temasıyla gerçekleştirilen konferansımıza alanında uzman pek çok değerli konuşmacı katıldı ve görüşlerini konferans katılımcıları ile paylaştı. Konferansta düzenlemelerin finansı ve ekonomiyi dönüştürücü gücü, yaşanan teknolojik değişime proaktif yön veren inovatif düzenlemelerin önemi ve bu süreçte mevzuat uyumun katalizör rolü üzerine geniş perspektiften değerlendirmeler yapıldı. Konferansın hazırlanmasında katkı sağlayan Derneğimizin kurulları ve çalışma komitelerindeki üyelerimize, tüm konuşmacılarımıza, katılımcılarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

MEVZUAT UYUM DERNEĞİ HAKKINDA…

Mevzuat Uyum Derneği; mevzuat düzenlemelerine uyumsuzluk nedeniyle oluşabilecek uyum risklerinin etkili yönetilmesi bakımından kritik rol üstlenen mevzuat uyum (compliance) fonksiyonunun etkili işlemesi ve geliştirilmesi konusunda rehberlik etmek, iyi uygulamaların savunuculuğunu yapmak ve mevzuat uyum profesyonellerinin yetkinliklerini geliştirmek amacıyla “Mevzuat uyum alanında ulusal ve uluslararası referans merkezi olmakvizyonu, “Mevzuat uyum çalışmalarının niteliğini ve etkinliğini yükseltecek ürünler, hizmetler ve projeler geliştirerek bu alanda kapsayıcı liderlik yapmakmisyonu ile faaliyet gösteriyor.

Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) ile ilgili daha detaylı bilgiye www.mevzuatuyum.org adresinden ulaşılabilir.

 

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler

Site Haritası