Son Haberler

III. Mevzuat Uyum Konferansı gerçekleştirildi

Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) tarafından düzenlenen II. Mevzuat Uyum Konferansı, “Geleceği Şekillendiren Düzenlemeler ve Mevzuat Uyum” temasıyla kamu kurumları ve düzenleyici otorite temsilcilerinin de katılımıyla 8 Aralık’ta Yapı Kredi Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) II. Başkanı Mehmet Verim, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkan Yardımcısı Uğur Yaylaönü ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever’in açılış konuşmalarıyla başlayan konferansta aşağıdaki başlıklarda oturumlar gerçekleştirildi.

-Aklamayla Mücadele ve Yaptırımlara Uyumda Yeni Yaklaşımlar

-Yapay Zekâ Düzenlemelerinin Geleceği ve Mevzuat Uyuma Etkisi

-Afet Riski Yönetiminde Mevzuatın Rolü ve Uyumun Önemi

-Dijitalleşme ve Siber Risklerin Yönetiminde Mevzuat Uyum ve

-Regülasyon Teknolojileri

-Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Mevzuat Uyum

-Denetim Komitelerinin Mevzuat Uyum Gündemi ve Mevzuat Uyumun Geleceği

RİSKLERİN ETKİLİ BİR ŞEKİLDE YÖNETİLEBİLMESİ GEREKİR

Turcomoney dergisinin medya sponsoru olarak yer aldığı konferansla ilgili konuşan Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever; “Mevzuat düzenlemelerine uyum
sağlanması ve oluşabilecek uyumsuzluk risklerinin etkili bir şekilde yönetilebilmesi bakımından önemli bir işlev gören mevzuat uyum fonksiyonunun geliştirilmesi ve mevzuat uyum profesyonellerinin
yetkinliklerinin yükseltilmesi amacıyla faaliyet gösteren Mevzuat Uyum Derneği tarafından düzenlenen III. Mevzuat Uyum Konferansı “Geleceği Şekillendiren Düzenlemeler ve Mevzuat Uyum” temasıyla büyük bir ilgiyle ve başarıyla gerçekleştirildi.” dedi.

Konferansta, alanlarında uzman konuşmacıların görüşlerini katılımcılarla paylaştığını belirten Yurtsever, “Ekonomilerin, toplumsal hayatın, teknolojinin çok hızlı bir şekilde değiştiği, iklim değişikliği ve afetler başta olmak üzere risklerin hızla arttığı günümüzde düzenleyici kurumlara ve mevzuata düşen sorumluluk da her geçen gün önemini artırıyor. Düzenlemeler, bir yandan yaşanan büyük dönüşümlerin ve artan risklerin ortaya çıkardığı ihtiyaçları gidermeye çalışırken, bir yandan da geleceği şekillendirerek öncü rol oynamak sorumluluğu ile karşı karşıya. İnovatif düzenlemeler önem kazanıyor. Mevzuat uyum fonksiyonu ve mesleği, bu şekillendirme sürecine çok önemli katkıda bulunarak kritik bir rol üstleniyor. III. Mevzuat Uyum Konferansı’nda düzenlemelerin geleceği şekillendirme sürecinde mevzuat uyum fonksiyonu ve mesleğinin rolüne yönelik kapsamlı değerlendirmeler yapıldı. Konferansımıza olan ilgiden büyük memnuniyet duyuyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler

Site Haritası