Son Haberler

İstanbul PPP Week Zirve Oturumu

İSTANBUL (AA) – İstanbul PPP Week programı kamu-özel sektör iş birliği projelerinin ülkelerin kalkınmasına etkilerine yönelik konuşmalarla devam etti.

Programda konuşan Kamu Özel İş Birliği Araştırma Merkezi Başkanı Eyüp Vural Aydın, Kamu Özel İş Birliği Haftası'nın ( İstanbul PPP Week ) amacının sadece tek bir ülkenin tecrübelerinin paylaşılması değil tüm katılımcı ülkelerin tecrübelerinin paylaşılması olduğunu kaydetti.

Programa çok sayıda ülkeden katılımcı olduğunu aktaran Aydın, "İstanbul PPP olarak 2022’de Araştırma Merkezi kurmuştuk. Akademik çalışmalara devam ediyoruz. Pek çok makale çalışmalarımız oldu. PPP haftasından sonra web sitemizde yayınlanmış olacak." ifadelerini kullandı.

Aydın, Kamu Özel İş Birliği Araştırma Merkezi'nin Türkiye'de yapılan kamu-özel sektör iş birliği projelerini analiz ettiğini vurgulayarak, "Projelerin topluma ve iklime etkilerini araştırıyoruz. Avrasya Tüneli'nin raporunu bitirdik. Şubat ayında Çanakkale Köprüsü'nün raporuna başlayacağız. Topluma ve ekonomiye etkilerini değerlendireceğiz." diye konuştu.

WAPP Başkanı Ziad Alexandre Hayek de PPP haftasının çok özel bir etkinlik olduğunu anlatarak, "Bilgilerin ve tecrübelerin paylaşıldığı bir öğrenme etkinliğidir. Derneğimizin amacı PPP projelerinin problemli projeler haline gelmemesini sağlıyoruz. Mesleğimize gölge düşmesin istiyoruz. Enflasyon, jeopolitik krizler, finansman problemleri varken umudu aşılamak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Ticaret Bakanlığı Birim Yöneticisi Murat Nesimoğlu ise 7. defa düzenlenen PPP Haftasının son derece üretken bir program olduğunu söyledi.

Programın Kamu Özel sektör iş birliği projeleri ile ilgilenen herkes için bir tecrübe paylaşımı platformu olduğunu aktaran Nesimoğlu, "İnsanlara rehberlik eden uluslararası bir okula dönüştü. 41 ülke bir araya gelip bir dayanışma örneği gösteriyor. Dünya politik ve ekonomik zorluklar yaşarken PPP modeli toplumun refahını artırıyor. Bu toplantılarda önemli somut çıktılar olacak. Katılımcı ülkelere gelecek projeler için önemli bir rehber teşkil edecektir." diye konuştu.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası