Son Haberler

TİDE Gelecek Zirvesi’nin bu yılki mekanı Afyonkarahisar

Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), bu yıl dördüncüsü Afyonkarahisar‘da Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Gelecek Zirvesi’ne hazırlanıyor.

Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nün (TİDE), geleneksel hale gelen Gelecek Zirvesi için hazırlıklar tamamlanmak üzere. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Gelecek Zirvesi, 1 Ekim 2021 Cuma günü Afyonkarahisar’da Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Çevrim içi (online) olarak gerçekleştirilecek

TİDE Gelecek Okulu – Gelecek Zirvesi’nin ilki, 2015 yılında Çanakkale’de, ikincisi 2017 yılında Sakarya’da üçüncüsü ise 2019 yılında Samsun’da düzenlenmişti. Dördüncüsünün, Cumhuriyet’imizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruzu başlattığı Kocatepe’nin sınırları içinde olduğu Afyonkarahisar‘da düzenlenecek olması, Zirve açısından önem taşıyor.

KİMLER KATILACAK?

Türkiye İç Denetim Enstitüsü ve Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı işbirliğinde Kocatepe Üniversitesi ile koordineli olarak organize edilen Gelecek Zirvesi 2021 09.30’da Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak.

TİDE Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yurdalan ve MÖDAV Başkanı Prof. Dr. Nuran Cönert’in açılış konuşmalarında Gelecek Zirvesi’nin amacı ve şu ana kadar yapılanlar hakkında bilgi sunulacak.

Sunumlarda; Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Sedat Büyükbağış, üniversite bünyesinde faaliyette bulunan Gelecek Araştırmaları Merkezi’nin tanıtımını yapacak. Daha sonra, Afyon Kocatepe Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Altıntaş “Cumhuriyetin Kazanıldığı Topraklar” başlığı altında, yıllarca savaşmanın yorgunluğuna rağmen ülkemizin düşman işgalinden kurtarılmasının ve bugünlere gelmemizin başlangıcı olan Büyük Taarruz ile ilgili bilgileri aktaracaktır.

Sunumlar, TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun’un “Geleceğin İçin Bir Hikayen Olsun” sunumu ile devam edecek.

Program, Fütüristler Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aykut’un “Gelecekte Yaşam, Gelecekte İş” başlıklı konuşmasını yapacak.

12.30 – 13.30 arası öğle yemeği molasında, İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda, CRR Korosu eşliğinde Şef Rengim Gökmen yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası’ndan Kuvayi Milliye Destanı’nı dinlenebilecek.

“Geleceği Tasarlamak” başlıklı ilk panel, 13.30’da başlayacak. TİDE Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Melih Erdoğan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panele, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu ile Yazar, İşletme Danışmanı ve Eğitmen Gürcan Banger katılacak.

Üniversitelerin Denetim Kulüpleri üyesi olan gençlerin seslendirdikleri ve kendi olanakları ile gerçekleştirdikleri “Kocatepe’den Akdeniz’e” şiir dinletisini saat 15.00’dan itibaren izlenebilecek.

“GELECEK SENSİN… İLERİ!”

“Gelecek Sensin… İleri!” başlıklı ikinci panelimizin moderatörlüğünü Egon Zehnder International Danışmanlık firmasından Danışman Sn. Murat Yeyildere yapacaktır. Panele; Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden Şeyda Kayhan, Marmara Üniversitesi’nden Abdulvahap Tosun, Anadolu Üniversitesi’nden Burcunur Kışlacıklı, Ankara Üniversitesi’nden Atakan Erdoğan ve Bilkent Üniversitesi’nden Zehra Koç katılacak.

Panelin ardından, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Ankara Üniversitesi’ne devredilecek Gelecek Zirvesi bayrağının devir-teslimi MÖDAV Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi ve İstanbul Şubesi Başkanı, TİDE Şeref Üyesi Prof. Dr. Ömer Lalik’in sunumu ile gerçekleştirilecektir.

Programımız, TİDE Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özışık’ın kapanış bildirisini sunumu ile tamamlanacak.

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler