Son Haberler

Borsa, günü yükselişle kapattı

Güne zayıf bir açılışla başlayan Borsa İstanbul, Merkez Bankası’nın faizleri indirmesinin ardından gelen tepki alımlarıyla yükselişe geçti. 

Zayıf bir açılış gerçekleştiren ve en düşük 80121 puanı gören Borsa İstanbul (BIST) 100 endeksi, tepki alımları ile karşılaştı. 80500 civarında dengelenme çabasına gİren BIST 100, kapanışa doğru artan alımlarla 81000 puan seviyesinin üzerine çıktı ve günü 81358,38 ile (%1,21) 974,69 puan artıda tamamladı. İşlem hacmi 4.628.770.467 TL olarak gerçekleşti.

Avrupa borsalarının petrol fiyatlarındaki gerileme ve Asya borsalarındaki aşağı hareketin etkisiyle yeni güne düşüşle başlayacağı beklentisi ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararının görülmek istenmesi nedeniyle Borsa İstanbul’un zayıf bir açılış gerçekleştirdiği görüldü.

Borsa İstanbul, TCMB’nin faiz koridorunun üst bandında 25 baz puanlık indirim kararı aldığını açıklamasının ardından bir miktar tepki alımı ile toparlandıktan sonra gelen satışları karşılaşarak yatay seyre girse de gün sonuna doğru gelen alımlarla artıya geçti.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası