Son Haberler

Çiçek ve süs bitkileri festivali başkentte kapılarını açtı

ANKARA (AA) – Başkentte düzenlenen "Flower Fest Çiçek, Süs Bitkileri, Peyzaj, Park ve Bahçe Düzenleme Festivali" başladı.

İç Anadolu Belediyeler Birliği, Ege Belediyeler Birliği, Türkiye Peyzaj Mimarları Odası ve Ankara Çiçekçiler Esnaf Odasının desteğiyle ANFA Altınpark Fuar Merkezi'nde düzenlenen festivalde, 200'ün üzerinde belediye, kamu kurum ve kuruluşu stant açacak.

100'ün üzerinde firmanın katıldığı festival, 15 Mayıs'a kadar devam edecek.

Festivalde, minik bahçıvanlar ve çiçek dikim atölyesi, Türkiye'nin en büyük çiçeklerden oluşan Türk bayrağı çalışması, Afrika'ya özgü hayvanlardan oluşan figürler ve park temaları, Türkiye'nin doğal taş ustalarının oyma taş etkinlikleri ve tarihi taş mimarisi, dünyada nadir yetişen siyah gül gösterimi gibi etkinlikler yapılacak.

Orman Genel Müdürlüğü de bitki ve doğa sevgisini aşılamak için çocuklara 10 binin üzerinde fide dağıtacak.

Organizasyon Firmasının Genel Müdürü Tevfik Çayır, festivalde her türlü dış ve iç mekan bitkisinin yer aldığını belirtti.

Festivalde park düzenleme ekipmanlarının da görülebileceğini ifade eden Çayır, burada fiyatları 20 lira ile 10 bin lira arasında değişen bitki ve çiçeklerin sergilendiğini söyledi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası