Son Haberler

Philip KOTLER İstanbul’a geliyor

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ev sahipliğinde düzenlenecek World Marketing Summit’te (WMS) “Modern Pazarlamanın Duayeni” olarak anılan ünlü pazarlama profesörü Philip Kotler girişimcilere seslenecek.

Adı pazarlamayla özdeşleyen dünyaca tanınmış yönetim ve pazarlama gurusu Profesör Philip Kotler, kurucusu olduğu Dünya Pazarlama Zirvesi (World Marketing Summit-WMS) için 4 Aralık’ta İstanbul’a geliyor.

Philip Kotler’in öncülüğünde 7 yıl önce kurulan World Marketing Summit (WMS), daha önce Japonya, Kanada, Bahreyn, Hindistan gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlendi. Zirvenin bu yılki ev sahibi ise İstanbul Ticaret Odası.

İlk kez İstanbul’da düzenlenecek Dünya Pazarlama Zirvesi, küresel pazarlama profesyonellerinin en prestijli platformlarından biri olarak kabul ediliyor. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek zirvenin teması ise “Pazarlamanın geleceği İstanbul’da tasarlanıyor” olarak belirlendi.

“TİCARETİN HAMMADDESİ MARKA”

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Ticaret Odası olarak pazarlamanın duayeni Philip Kotler’i İstanbul ile buluşturacak olmaktan büyük heyecan duyduklarını söyledi.

Ticaretin en önemli hammaddesinin marka olduğunu ifade eden Avdagiç, “Markanın; planlanması, projelendirilmesi, pazarlanması, değerlenmesi konularında dünyanın önemli otoritelerinin görüşlerini müktesebatımıza katacağız” dedi.

Avdagiç, “Philip Kotler gibi pazarlama alanında efsane bir ismin, İstanbul markası için çalışıyor olması heyecan verici. İTO, İstanbul’a bu gururu yaşatıyor. İstanbul Ticaret Odası olarak, Kotler gibi bir ismi ağırlamanın ve yapıldığı şehre yeni bir ufuk açıp, vizyon kazandıran Dünya Pazarlama Zirvesi’ni İstanbul’da gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. İnanıyorum ki, pazarlamanın geleceği İstanbul’da inşa edilirken, İstanbul’un geleceği de pazarlama ile şekillenecek” şeklinde görüş bildirdi.

Dünya Pazarlama Zirvesi İstanbul 2018’e bin kişiden fazla pazarlama profesyonelinin katılmasını beklediklerini belirten Şekib Avdagiç, “Pazarlama öyle tanımlanır ki; üretimden önce başlar, satıştan sonra devam eder. Kısacası pazarlama ve markalaşma ekonominin, hayatın ta kendisidir. Profesör Kotler’in fikirlerinin, İTO’nun ev sahipliğinde girişimcilerimizle buluşması, onlara gelecekleri için çok değerli bir ufuk açacaktır. Şimdi marka şehir İstanbul’da pazarlamanın geleceğini konuşmanın vakti. Şimdi İstanbul’da geleceğin küresel markalarının yolunu açma vakti” diye konuştu.

KOTLER: “İSTANBUL KENDİ BAŞINA BİR DÜNYA”

Profesör Philip Kotler de zirve öncesi yayınladığı mesajda, “İstanbul binlerce yıllık tarihiyle kendi içinde ayrı bir dünya barındırıyor” ifadesini kullandı.

“Böylesine prestijli bir etkinliği İstanbul’da yapmak büyük bir onur” diyen Kotler, Dünya Pazarlama Zirvesi’nin İstanbul’da pazarlama uzmanlarının gelecekte pazarlamayı kullanma şeklini değiştirebileceğine inandığını söyledi.

Kotler, “İstanbul zirvesinde yeni fikirler üretmek, markalaşma gücünü artırmak için işletmelerin karşılaştığı zorlukları ve fırsatları konuşacağız. Yeni pazarlama fikirleri ve trendlerini detaylarıyla ele alacağız. Amacımız, her zaman olduğu gibi, şirketlerin pazarlamayı daha çok insana, daha iyi bir dünya yaratmayı sağlayacak şekilde kullanmasıdır. Dünya Pazarlama Zirvesi, İstanbul ve Türkiye’deki şirketler için bir dönüm noktası olacaktır. Hem yerel hem de küresel büyüme ve refah için çok büyük fırsatlar ortaya çıkaracaktır. İnanıyorum ki yapacağımız zirve, iş liderleri ve pazarlama profesyonellerinin; sürekli değişen, küreselleşen ve dijital hale gelen ekonomide uluslararası pazarlamanın en iyi uygulamalarını öğrenmeleri için de mükemmel bir fırsat oluşturacaktır. Tüm konuşmacılar İstanbul Ticaret Odası-liderlik, eğitim, gelişim, sürdürülebilirlik, zenginleştirme ve ilerleme konularıyla iç içe olan kavram ve etkili hikayelerle sizi yaratıcı, eleştirel ve stratejik bir pazarlama anlayışı benimsemeye teşvik edecek” diye konuştu.

Zirve kapsamında 5 Aralık’ta ise Philip Kotler’e İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından fahri doktora da takdim edilecek. Kotler, üniversitede düzenlenecek bir panele de konuşmacı olarak katılacak.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası