Son Haberler

Re-Pie Portföy, Bulls ve Lydia Yatırım, Link Bilgisayar'ın yüzde 66'sını aldı

İSTANBUL (AA) – Re-Pie Portföy, Bulls Yatırım Holding ve Lydia Yatırım, Link Bilgisayar hisselerinin yüzde 66'sını 8 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Şirketten yapılana açıklamaya göre, Re-Pie Portföy Yönetimi AŞ, girişimcilerin projelerine destek vermek üzere faaliyet gösteren Bulls Yatırım Holding AŞ ve gayrimenkul, enerji, finans, sağlık ve medya yatırımlarıyla öne çıkan Lydia Yatırım Holding AŞ, Türkiye'nin önde gelen sektörel yazılım çözümleri sağlayıcısı Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret AŞ'nin hissedarlarının sahip olduğu yüzde 66 oranındaki payları satın aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Link Bilgisayar'ın çoğunluk ve kontrol hisselerinin 8 milyon dolar bedelle ve Pay Devir Sözleşmesi üzerinde mutabık kalınan diğer koşullar ile satılmasına karar verildiği belirtilerek karara istinaden taraflar arasında 1 Aralık 2023 tarihli "Pay Devir Sözleşmesi" akdedildiği bildirildi.

– "Türkiye'nin en önde gelen girişimlerine yatırım yaparak büyüme yolculuklarına eşlik ediyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkanı M. Emre Çamlıbel, Türkiye'nin ilk ve en büyük alternatif portföy yönetim şirketi olarak, şimdiye kadar hem sektörel hem de son kullanıcıya yönelik yenilikçi hizmetler sağlayan Türkiye'nin en önde gelen girişimlerine yatırım yaparak büyüme yolculuklarına eşlik ettiklerini belirtti.

Çamlıbel, "Önümüzdeki sene 40'ıncı yılını kutlamaya hazırlanan ülkemizin sektörel yazılım ve donanım çözümleri sağlayıcılarından en önemlilerinden biri olan Link Bilgisayar'a yaptığımız bu yatırımla Re-Pie Portföy'ün teknoloji sektöründeki varlığını güçlendirirken, Link Bilgisayar'ın da gelişimine ve büyümesine önemli katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu yatırımımızla, Link Bilgisayar ve portföy şirketlerimiz arasında sinerji yaratırken, Link Bilgisayar müşterilerine daha zengin ürünler sunmayı hedefliyoruz. Bu yatırımımız, Türkiye'nin teknoloji ve yazılım alanındaki potansiyelini uluslararası platformlarda daha da görünür kılacak, Türkiye'nin dijital dönüşüm sürecine, girişim ve teknoloji ekosisteminin gelişimine de katkıda bulunacaktır." ifadelerini kullandı.

Bulls Yatırım Holding YKB Kemal Akkaya da Link Bilgisayar'ın Türkiye yazılım sektöründeki ilk kuruluşlardan biri olarak şimdiye kadar ülkede işletmelerin dijitalleşmesinde kilit rol oynadığına dikkati çekti.

Akkaya, "Dijital dönüşümün etkisinin her zamankinden kritik önemde olacağı önümüzdeki dönemde, şirketin büyümesine destek olacağımız bu yatırımı Re-Pie Portföy ile birlikte gerçekleştirmekten memnunuz. Büyüme evresindeki ve orta büyüklükteki şirketlere, finansal, yönetsel ve yapılandırma desteği ile yatırım sağlayarak, Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak değerler haline gelmelerini sağladığımız Bulls Yatırım olarak bu satın alım ile portföyümüzü güçlendirdik." açıklamasında bulundu.

– Re-Pie Portföy, 46,6 milyar liralık fon yönetiyor

2015'te kurulan Re-Pie Portföy, yatırımcılarına güvenilir alternatif yatırım seçenekleri sunarak uzun vadeli değer yaratıyor ve böylece varlıkların büyümesine yardımcı oluyor.

Şirketin çok yönlü portföyünde stratejik olarak yönetilen 28 gayrimenkul, 36 yenilikçi girişim sermayesi ve 8 tane özenle oluşturulmuş menkul kıymet yatırım fonunun yanı sıra yönetim sorumluluğunu aldığı bir emeklilik fonu bulunuyor.

Yatırım sektöründe güvenilirliği ve uzmanlığı ile kendine ayrıcalıklı bir yer edinen Re-Pie Portföy, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) aldığı lisansla faaliyet gösteriyor ve toplam 46,6 milyar TL büyüklüğünde varlığı yönetiyor. Altı şehirde 11 irtibat bürosuyla sermaye piyasası ürünlerini geniş kitlelere yayıyor.

– Link Bilgisayar sektöründe yüzde 25 paya sahip

1984'te, genç girişimci mühendisler grubu tarafından, yüzde 100 Türk sermayeli olarak kurulan Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret AŞ, işletmelerin satış, pazarlama, satın alma, stok yönetimi, depo-mağaza yönetimi, cari hesap, finans, üretim, bütçe planlama, insan kaynakları, sabit kıymetler ve muhasebe gibi Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) işlemlerinin entegre olarak gerçekleştirilmesini sağlayan yazılımlar geliştiriyor.

2000'de halka arzı gerçekleşerek, Borsa İstanbul'da "LİNK" adı ile işlem gören Link Bilgisayar'ın Türkiye çapında 180'i aşan çözüm ortağı ve bayisi bulunuyor. Hedef sektöründe yüzde 25 pazar payına sahip olan şirket, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv vb.) uygulamalarında sektörde lider konumda yer alıyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Site Haritası