Son Haberler

TARSİM, 14. Uluslararası Turunçgil Kongresi'ne katıldı

İSTANBUL (AA) – 14. Uluslararası Turunçgil Kongresi, 6-11 Kasım'da gerçekleştirildi.

TARSİM'den yapılan açıklamaya göre, kongre, Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri, Çukurova Üniversitesi ve Ulusal Turunçgil Konseyi ev sahipliğinde Mersin'de düzenlendi.

"Turunçgillerde Yeniden Yapılanma: Güçlü Bağlantılar-Daha İyi Bir Gelecek" temasıyla 30 ülkeden 500 araştırmacı ve akademisyenin katılımıyla düzenlenen ve TARSİM'in de destek verdiği kongrenin açılışını, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci gerçekleştirdi.

TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal ve beraberindeki heyet, kongre kapsamında açılan tanıtım standını ziyaret ederek, Konsey Başkanı Kemal Kaçmaz tarafından takdim edilen plaketini teslim aldı.

Bakan Kirişci'nin ziyaret ettiği TARSİM standında, Devlet Destekli Tarım Sigortası Sistemi ve uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulunularak katılımcıların soruları yanıtlandı.

Kongrede, yurt içi ve yurt dışı bilimsel araştırma çalışmaları ile ilgili bildiriler sunuldu. Kongrede ayrıca, sektör paydaşlarının uluslararası iletişimlerinin artırılmasının yanı sıra bilim, teknoloji, ticaret, pazarlama, yeni pazarlara erişim ve AR-GE çalışmalarında kaydedilen gelişmeler hakkında değerlendirmeler ve paylaşımlar yapıldı.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası