Son Haberler

“Bankalar, tefeci gibi çalışıyor”

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, bazı bankaların “tefeci gibi” çalıştığını söyledi.

Bloomberg HT’den Gökhan Şen’in sorularını yanıtlayan Ulusoy, “Bankaların anlayışlı olması lazım. Bazı bankalar tefeci gibi çalışıyor” dedi.

Bankaların elinden gayreti göstermek yerine “fırsatçılık” yaptığını söyleyen turizm sektörü temsilcisi, “Ödemelerde sıkıntı vardır, doğrudur. Ama bunun anlayış çerçevesinde, mantık çerçevesinde akıllı bir işlem olması lazım” dedi.

Ulusoy bankaların hem kredileri geri çağırdığını hem de faiz oranlarını çok yüksek tuttuğunu söyledi. Ulusoy, aynı şekilde devletten de anlayış beklediklerini ekledi.

İstanbul ve Ankara da yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırılarının yarattığı güvenlik kaygıları ve Rusya ile Suriye konusunda yaşanan görüş ayrılığı nedeniyle Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı Şubat ayında yüzde 10,3 düştü.

BDDK verilerine göre bankacılık sektörü toplam kredileri içinde turizm sektörünün payı yüzde 4 civarında. Bu kredilerin büyüklüğü ise 15 milyar dolara yakın. Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş daha önce verdiği bir röportajda bu rakamın 17 milyar dolara karşılık geldiğini söylemişti.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası