Son Haberler

Yatırımcıların, girişimcilerin referans kaynağı olduk

2011 yılına girerken yayın hayatına başlayan ve ekonomi dergiciliğine yepyeni bir soluk getiren Turcomoney’in ilk sayısında şöyle yazmıştık: “Turcomoney, sadece Türkiye ekonomisi değil, çevresindeki tüm ülkelerin ekonomilerini anlamak isteyenler için referans kaynağı olma iddiasını taşıyor.”

Aradan 11 ay geçti. Turcomoney, kısa sürede bu iddiasını gerçekleştirmek adına önemli dosyaları kapağına taşıdı, yeni pazar arayan girişimcilerin, sanayi ve ticaret odalarının, iş konseylerinin, konsoloslukların ve büyükelçiliklerin, üniversitelerin büyük ilgi odağı haline dönüştü. Rusya’dan Mısır’a, Almanya’dan Malezya’ya, Romanya’dan Kuveyt’e uzanan geniş coğrafyadaki okuyucuya ulaşarak; uluslararası ekonomi/finans zirvelerine medya sponsoru olduk, binlerce seçkin işadamı ve profesyonel yatırımcı ile buluştuk. Bunun yanı sıra Yurtiçinde, YAYSAT’ın tüm önemli bayilerinde, havaalanlarında, metro istasyonlarında, D&R, Remzi Kitabevi, İnkilap Yayınevi, Kabalcı Kitabevi gibi seçkin zincir mağazalarda ve tüm önemli AVM’lerde okurlarımızdan büyük ilgi gördük. Ve bugün, büyük hedefe emin adımlarla ilerliyoruz.

AZERBAYCAN’DAKİ İŞ FIRSATLARI YATIRIMCILARI BEKLİYOR

Aralık sayısında yine yatırımcılar için önemli sayılabilecek fırsatları sayfalarımıza taşıdık. Kardeş ülke Azerbaycan’a gittik, gezdik, gördük ve önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Azerbaycan ekonomisi ile ilgili bugüne kadar yapılan en kapsamlı ekonomi raporlarından birine imza attık. Petrol ve doğal gaz kaynakları ile son yıllarda ekonomisi adeta uçuşa geçen Azerbaycan’da yatırım yapmak isteyen girişimciler için müthiş fırsatları bir bir masaya yatırdık. Hangi sektörde, hangi alanlara yatırım yapılabilir sorularının yanıtlarını; Azerbaycan ekonomisiyle ilgili raporumuzda bulacaksınız.

37 YAŞINDA DüNYA DEVLERİYLE YARIŞIYOR

Girişimcilere rehber olmayı amaçlarken; Türk plastik endüstrisinin lider markası SEM Plastik’i yöneten 37 yaşındaki Genç iş adamı Yavuz Eroğlu’nun başarı öyküsünü kapak konusu yaptık. Eroğlu’nun Yazı İşleri Müdürümüz Cesur çaça’ya anlattıklarını duyunca hem gurur duyacak, hem de Türkiye adına mutlu olacaksınız.

Ekim ayında Türkmenistan’ın 20. Bağımsızlık yıldönümü nedeniyle özel bir baskı yapmıştık. Atavatan’a gittik ve oradaki sevince, görkemli törenlere katılarak, gurur dolu anları paylaştık. Bağımsızlık yıldönümü aynı zamanda İstanbul ve Ankara’da düzenlenen törenlerle de kutlandı. Türkmenistan dosyasında tüm ayrıntıları okuyabilirsiniz. Bu vesile ile Türkmenistan’ın 20. Bağımsızlık yıldönümünü bir kez daha kutluyoruz.

Ve bir dünya devi Schneider Electric… Bu sayıda Fransız devi Schneider’ın Türkmenistan ve Azerbaycan’daki projeksiyonlarını da büyüteç altına aldık. Bir başka önemli çalışmamız olan faizsiz bankacılık da Aralık ayının önemli gündem maddeleri arasında yeralıyor. 26. yaşına giren katılım bankalarıyla ilgili özel eki de dikkatinize sunuyoruz.

Yunanistan, Portekiz, İspanya, İtalya ve diğer birçok Avrupa Birliği ülkesi borç krizi ile tarihin en kötü dönemini yaşıyor. Peki bu borç krizi kimi, hangi ülkeleri etkileyecek? Bu virüs Türkiye’ye de bulaşır mı? Dünyanın en önemli iki para biriminden biri olan Euro dönemi bitiyor mu? Bu sorulara yanıt arayan değerli yazarlarımızdan JCR Eurasia Başkanı Orhan ökmen ve Türkiye’nin en saygın finans uzmanlarından Doç. Dr. Yaşar Erdinç analizleriyle sizlere ışık tutacak.

Daha iyi bir Türkiye ve daha yaşanabilir bir dünya umuduyla hepinize sağlıklı, başarılı ve mutlu günler diliyoruz.

Dr. Kazım KILINç
Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası