Son Haberler

“Yeşil Vatan” tırı Ankara'da çocuklarla buluşturuldu

ANKARA (AA) – Orman Genel Müdürlüğünce özellikle çocukları ormanlar hakkında bilinçlendirmek amacıyla hazırlanan "Yeşil Vatan" tırı, Türkiye turuna Ankara ile devam etti.

Keçiören Belediyesi önündeki etkinlikte, tırdaki LED ekrandan çocuklara sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi, 5D sinema teknolojisiyle ormanlar hakkında çizgi film izlettirildi, çeşitli oyun ve aktiviteler yaptırıldı.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkinliklerle çocuklara orman sevgisi aşılamayı, kurumun faaliyetleri hakkında bilgi vermeyi amaçladıklarını ifade etti.

Ülke genelindeki her çocuğa ulaşmak için "Yeşil Vatan" tırı ile illerde etkinlikler düzenlediklerini belirten Karacabey, şunları kaydetti:

"Tırımız faaliyetlerine ilk olarak Muğla'dan başlamıştı, daha sonra Akdeniz, Doğu Anadolu, Karadeniz, İç Anadolu'yu gezdi ve şu an 42'inci etkinliğimiz için Ankara'da. Bugüne kadar yaklaşık 207 bin öğrencimizle buluşarak, onlara, eğlenceli oyunlar eşliğinde ormancılık faaliyetlerimizi anlattık. Tüm etkinliklerimizde öğrencilerimizden büyük ilgi görmek bizi çok mutlu ediyor ve gelecek adına ümitlendiriyor."

"Yeşil Vatan" tırı, 18 Eylül'de Ankara'dan ayrılacak.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası