Son Haberler

Devletin gözü, gecekondu semtinde

İstanbul’da kentsel dönüşümün en çok tartışıldığı bölge olan Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe’de inşaat şirketleri arasında rekabetin arttığı belirtildi. Bölgede 160 milyon dolar yatırımla ‘İstanbul 216’ konut projesini hayata geçiren Baysaş İnşaat 1120 birimlik projede 2. etabı satışa çıkardı.

Bölgede dönüşümle ilgili sorunların geride kaldığını ve konut teslimlerinin yıl sonunda başlayacağını belirten Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, “57 yapı adasından 24’ünde tüm hak sahipleri ile anlaşma yapıldı ve inşaat başladı. Bölgede konut alıcısı için seçenek arttı. İnşaat şirketleri için de rekabet güçlendi” dedi.

FİYATLAR ARTACAK

Fikirtepe projelerinde 2. etapta konutların metrekare satış fiyatının 8-9 bin 500 lira olduğunu belirten  Aydın, Fikirtepe algısı değiştikçe fiyatların da artacağını söyledi. 2017 yılında dönüşüm süren adaların yüzde 70’inin tamamlanacağını belirten Aydın, özellikle 4 yıl içinde Büyükşehir Belediyesi’nin de yapacağı master planla birlikte bölgenin asıl değerinin anlaşılacağını dile getirdi. Metrekare satış fiyatlarının 12 bin liraya ulaşmasını beklediklerini söyleyen Aydın, “Fikirtepe, dört yıl sonra Türkiye’nin en prestijli bölgesi olacak. Bölgede metrekare fiyatları dolarla ölçülecek” dedi.

2. ETAP SATIŞTA

Şemsettin Aydın, Fikirtepe’de ilk yaşamı İstanbul 216 projelerinde başlatmayı hedeflediklerini ve bu kapsamda ilk blokta yaşamın ağustos ayında başlamasını planladıklarını söyledi. Proje tamamlandığında yüzde 50 oranında prim yapacağını öngördüklerini anlatan Aydın, “Projemizi ilk satışa çıkardığımızda metrekare birim fiyatı 6 bin 500 liradan başlıyordu. Şimdi ise proje genelinde metrekare fiyatları 8 bin lira oldu, daha da değerlenecek” dedi.

3 blokta toplam 579 konuttan meydana gelen 2’nci etap, 12 bin 123 metrekare arsa alanı üzerinde 90 bin metrekare inşaat alanına sahip. 2’nci etapta, alanları 56 ila 102 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 konutlardan oluşan bir adet home ofis bloğu ile alanları 52 ila 246 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 konutlardan oluşan iki adet konut bloğu bulunuyor. 30 Mart tarihinde inşaatına başlanan 2’nci etabın 2018 yılının Haziran ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

2’nci etaptaki fiyat politikasıyla ilgili lansmana özel bir ay boyunca peşin ödemelerde yüzde 15 indirim yapacaklarını söyleyen Aydın, fiyatların ise 398 bin liradan başlayarak 2 milyon 275 bin liraya kadar çıktığını anlattı. Şemsettin Aydın, Fikirtepe’de İstanbul 216 projesinin ilk etabında 350, ikinci etabında 370 hak sahibiyle anlaştıklarını, bu kapsamda hak sahiplerine aylık ödenen kira bedelinin ise 600 bin lirayı bulduğunu ifade etti.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası