Son Haberler

Girişimci İş Kadınları Derneğinin “Girişimcilik Yolu Projesi” başladı

ANKARA (AA) – Girişimci İş Kadınları Derneğinin (ANGİKAD), İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteğiyle yürüttüğü "Girişimcilik Yolu Projesi" ilk dersle başladı.

ANGİKAD'dan yapılan açıklamaya göre, hayata geçirdiği projelerle kız öğrencilere rehberlik eden, eğitim ve burs olanaklarıyla destekleyen Dernek, girişimci adayı kadınlara eğitim ve mentorluk katkısı sağlayacak "Girişimcilik Yolu Projesi" kapsamında başvuruları değerlendirerek girişimci olmak isteyen adayları seçti.

Geleceğin iş kadınlarına girişimcilik yollarını çizerken rehberlik edecek, destekleyecek bilgi ve deneyimlerin aktarılacağı eğitimler, Dr. Ayşe Kuyrukçu ve Ece Özen Akan'ın "Girişimcilikte Temel Kavramlar" dersiyle bugün başladı.

İki aşamalı gerçekleştirilecek eğitimlerin sonrasında seçilen girişimci adayları melek yatırımcılarla bir araya gelecek.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Öztürk, projeyle kadın girişimciliğinin teşvik edilmesini amaçlandıklarını belirtti.

Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınması için kadınların iş dünyasında eşit bir şekilde var olması, potansiyellerinin açığa çıkarılması ve geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Öztürk, şunları kaydetti:

"ANGİKAD olarak ulusal ve uluslararası birçok kuruluşla iş birliği içinde kadın girişimciliği konusunda projeler geliştiriyoruz. Girişimcilik Yolu Projemizin çok değerli eğitmenlerimiz ve özel konuklarımızın yer aldığı eğitim programı Dünya Kadın Girişimciler Günü'nde başladı. Derneğimiz için çok kıymetli olan bu projeye emek veren Girişimcilik Yolu Komitemize ve destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz."

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası