Son Haberler

Hedef dünyanın ilk 10 dergisinden biri olmak

Turcomoney, 6 ay önce yayın hayatına başladığında şöyle demiştik: “Türk parası niye dünya parası olmasın? Turcomoney, niye bir dünya dergisi olmasın?”

çok iddialı sözler değil mi?

Evet doğru, iddialı sözler… Ama iddiası, hedefi olmayanın başarısı da olmaz ki! Turcomoney, ekonomi dergileri arasındaki yerini aldığında bu hedefi önümüze koyduk. Şöyle bir düşünün; dünyanın önde gelen finans kuruluşları, araştırmacıları Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına gireceğini tahmin ediyor. Hükümet bu hedefe kilitlenmiş durumda. Sivil toplum kuruluşları da bu heyecan dalgasının içinde yeralıyor.

Hükümet’in de hedeflediği gibi Türkiye inşallah, 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek için start verdi. Evet, bu hedefi yakalamak çok zor, ama asla imkansız değil. Türkiye, dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girdiğinde, ciddi stratejilerle Türk parası da, Dolar ve Euro’dan sonra dünyanın en önemli para birimleri arasına girebilir.

Bu da çok zor, ama asla imkansız değil. O zaman biz de kurum olarak hedefimizi şöyle formülize ediyoruz. Turcomoney, 2023’te dünyanın en büyük 10 ekonomi dergisinden biri olacak. Haberleri, araştırma dosyaları, sektör, şehir ve ülke raporları, uzmanların çarpıcı analizleri ile Turcomoney sadece Türkiye’nin değil, etrafındaki ülkelerin de ekonomilerini anlamak isteyenler için bir referans kaynağı olacak!

Ee çok yüksek bir hedef tabi. Dolayısıyla bu hedefi yakalamak çok zor, ama az evvel altını çizdiğimiz gibi asla imkansız değil.

Yıllardır ekonomi gazeteciliği yapan deneyimli bir ekip olmakla birlikte, Turcomoney’in yayın hayatı henüz 6 ayını yeni doldurdu. Fakat 25 yıllık tecrübelerimizin sağladığı deneyimle müthiş bir mesafe katettik. Siyaset, iş dünyası, bürokrasi çevreleri ve akademik kesimlerden inanılmaz bir ilgi ve takdir gördük. Turcomoney, bu ilgiyi ve takdiri hak ediyor elbette. çünkü Türkiye’nin çok önemli isimleri, en iyi uzmanları, çok üst düzeydeki yöneticileri görüş, öneri ve analizlerini Turcomoney’de okurlarıyla paylaşıyor. Bu durum Turcomoney’i, okurlarımızın deyimi ile ” dolu dolu”, “harika” bir dergi nitelendirmeleri ile özdeşleştiriyor. Ne mutlu bize!

Bu ay bizi daha da mutlu eden bir gelişmeden sözetmek istiyorum. Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi de alanında nadide isimlerden oluşan yazar ailemize katıldı. Büyükekşi, stratejik kurumun patronu olarak sahip olduğu müthiş değerli bilgileri, görüşleri, deneyimleri ve önerileri Turcomoney okurlarıyla paylaşacak. Sayın Büyükekşi’ye ‘hoş geldiniz’ diyor ve değerli katkıları için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Ve bizi mutlu eden bir başka önemli isim, Türk-Kuveyt İş Konseyi Başkanı Sayın Fehmi Akın da aramızda. Akın, finans dünyasının, özellikle de katılım bankacılığı sektörünün
duayen isimlerinden. Uluslararası alanda, özellikle de Körfez Bölgesi’ni en iyi bilen, tanıyan isimlerin başında gelen bu değerli üstat, körfez bölgesi ile ilgili görüşlerini, önerilerini, analizlerini Turcomoney okurları için kaleme alacak. Akın, aynı zamanda Uluslararası İş Platformu (UİP) İcra Kurulu üyesi. Dolayısıyla Turcomoney’in vizyonu ile de paralel giden bir kuruluştaki deneyimleri bizim için son derece önemli. Bu vesile ile Sayın Akın’a da ‘hoş geldiniz’ diyor ve değerli katkıları için teşekkür ediyoruz.

Turcomoney’e, değerli isimlerin, uzmanların, yöneticilerin katılımı, desteği önümüzdeki aylarda da devam edecek. Dolayısıyla dergimiz, çok daha kapsayıcı, çok daha geniş kesimlere hitap eden ve Türk ekonomisini anlamak isteyenler için gerçekten çok önemli bir referans olma yolunda ilerliyor.

Evet, Turcomoney kalifikasyonu yüksek bir ekonomi/finans dergisi olarak beğeni topluyor, itibar görüyor. Ama daha yolun başındayız. önümüzde daha çok katedilecek mesafe var.

Allah, Türkiye’nin ve Turcomoney’in yolunu açık eylesin!

Hepinize sağlıklı, mutlu, bol kazançlı bir ay diliyorum…

Dr. Kazım KILINç

kakilinc@turcomoney.com

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası