Son Haberler

Taha Kargo YEŞİL diyor

‘Biz dünyayı atalarımızdan miras değil torunlarımızdan ödünç aldık’ diyen Taha Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Emin Taha, firma olarak yeşil lojistik’i ‘ilke’ edindiklerini ve bu yönde çalıştıklarını vurguluyor.

Özellikle Irak’a gerçekleştirdiği ‘sorunsuz taşımalar’la adından söz ettiren Taha Kargo, İstanbul/Davutpaşa’daki yeni yerinde müşterilerine kesintisiz hizmet veremeye devam ediyor. Lojistik sektörünün oyun kurucularından olan firma, IT altyapısı ve bilişime verdiği önemle de kendini sürekli geliştiriyor.

Şubeleşme yolunda ‘emin’ adımlarla ilerliyor

Türkiye’den Irak’a, Avrupa’dan Çin’e kadar birçok lokasyonda şubeleşme çalışmalarını gerçekleştiren firma, 2017 yılı içerisinde de şubeleşme çalışmalarına devam edecek. Şubeleşmeye büyük önem verdiklerini ifade eden Taha Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Emin Taha, şirket olarak sindire sindire büyümekten yana bir tavır koyduklarını ve bu anlamda agresif davranmadıklarının altını çiziyor.

‘Yeşil Lojistik’ bir ilke

Yeşil lojistik ile ilgili çok hassas davrandıklarını ifade eden TAHA Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Emin Taha, “Taha Kargo olarak; ‘Biz dünyayı atalarımızdan miras değil, torunlarımızdan ödünç aldık’ diyoruz. Bu bilinçle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Dünyamızın kaynakları sınırsız değil. Kaynaklarımız bitebilir. Bunu hem dinimiz hem de bilim söylüyor. Madem böyle bir realite var, bizler de o halde bu realiteye uygun şekilde hareket etmeli ve gelecek kuşaklarımıza daha iyi bir dünya bırakmalıyız” diyor.

Taha Kargo çevreci yaklaşımlarla iddialı

Yeşil lojistik konusunda Taha Kargo çalışanlarına eğitimler verdiklerini aktaran Taha Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Emin Taha, bu bilinçlendirme çalışmalarının süreceğini belirtiyor. Bu çalışmaların tüm sektörü kapsaması gerektiğini ifade eden Taha, bu konuda üstlerine düşen ne varsa emir telakki ettiklerinin de altını özenle çiziyor.

Taha Kargo olarak ‘ağaçlandırma’ çalışmalarımız var

Karbon emisyonu konusunda son derece hassas davrandıklarını söyleyen Taha, Taha Kargo olarak ağaçlandırma çalışmaları ile de çevreye ‘katkı’ sunmaya çalıştıklarını sözlerine ekliyor.

AHMET DOĞAN

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası