Son Haberler

ASRİAD Genel Başkanı Danışman: “Hedefimiz, hayatımızla sınırlı olmayacak hizmetler üretmek”

İSTANBUL (AA) – Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Genel Başkan Adnan Danışman, hedeflerinin adil bir düzen oluşturulmasına katkı sağlamak ve kendi hayatlarıyla sınırlı olmayacak hizmetler üreterek, yıllar içerisinde de kendilerinden sonraki nesiller tarafından hayırla yâd edilmek olduğunu belirtti.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, ASRİAD 5. Programlama Çalıştayı İğneada'da gerçekleştirildi.

Çalıştayda 2022-2023 yılı ASRİAD Çalışma Programı hazırlanırken, üye iş insanları ve ülke ekonomisine katkı adına bir yılda yapılması hedeflenen planlar ve programlara ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Danışman, ASRİAD'ın hayalinin hakkaniyetli bir ekonomik düzen olduğunu, kendilerinin toplum içinde yaşayan iş insanları olarak sorumluluk ve görevlerinin diğer insanlardan daha fazla ve her bir ASRİAD mensubunun bu sorumluluk bilinciyle mevcut çatı altında bulunduklarını ifade etti.

Ekonomik anlamda dünyada yaşanan bir kriz süreci olduğunu belirten Danışman, "Ülke olarak aleyhimizde yaşanan gelişmelere rağmen bu süreci insanlığa hizmet edecek noktaya taşımak hepimizin görevleri arasındadır. Bu sorumluluk ve bilinçle, tabii ki gerektiğinde, zamanımızdan, geliştirebildiğimiz fikir ve düşüncelerimizden, kazandığımız ekonomik gelirlerimizden özveride bulunmalıyız. ASRİAD, kendi içerisinde dayanışmayı, iş birliğini, şirketlerimizin büyümesini sağlayacak eğitim çalışmalarını hep birlikte, şirketlerimiz arasındaki ticaretin daha verimli ve sağlıklı bir şekilde desteklemeyi hedef olarak belirlemektedir." ifadelerini kullandı.

– "Ortaklık anayasasını oluşturduk"

Danışman, ASRİAD çatısı altında Ortaklık anayasasını oluşturduklarını, tahkim kurulunun ciddi çalışmalar yaptığını aktararak,"Eğer biz bu değerlerle kendi aramızda işbirlikleri geliştirebilirsek, topluma, güzel örnekler ortaya koyabilirsek, bizim hayatımızla sınırlı olmayacak hizmetler üretmiş oluruz. İyi olanlar her zaman kalıcıdır. İnanın kötü olanlar hep istisnadır. Asıl olan yaşamaktır.

Bizden sonraki nesiller, inşallah bugün yaptıklarımız ve yarın yapacaklarımızın ödülünü alacaklar ve bizi hayırla yad edeceklerdir. Biz hiçbir şekilde, kendimize ait özgün hüviyetimizi feda etmiyoruz, etmeyeceğiz. İnşallah bu topluma hizmet etmek, bu masalarda oturan herkese nasip olur." değerlendirmesinde bulundu.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy da programa katılan iş insanlarına hitaben bölgede gıda, tarım ve hayvancılık anlamında yapılabilecek yatırımlara ve fırsatlara ilişkin bir sunum gerçekleştirerek ASRİAD'lı iş insanlarını bölgeye yatırım yapmaya davet etti.

Çalıştayda daha sonra ASRİAD'ın üyelerine yönelik faaliyetleri, amaçları, temel olarak üstlendiği görevler, bugünkü kesit, üyelerle ilişkileri ve kullanmakta olduğu kanallar hakkında genel başkan vekili Sıtkı Abdullahoğlu tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

Çalıştayın ikinci gününde ASRİAD'da hizmet veren tüm komisyonların başkanları, komisyon üyeleri ile istişareler halinde hazırladıkları bir yıllık çalışma programlarını yönetim kuruluna sundu.

Çalıştay, sonuç bildirgesinin okumasının ardından genel başkan Adnan Danışman'ın kapanış konuşması ile sona erdi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası